
Kvalifikacije
Po novem se bodo začenjale ob 14. uri, sestavljene pa bodo iz treh delov. V prvem bodo na stezi vsi dirkači, vsak bo prevozil željeno količino krogov, najpočasnejših šest pa bo moralo po 15 minutah zapustiti boj za mesta. Slednji se bodo uvrstili na začelje štartne vrste. Po 5-minutnem odmoru bo sledil nov 15-minutni interval, v katerem se bodo na stezi preostali udeleženci borili za prehod v finalni del. Po 15 minutah, število prevožnih krogov bo ravno tako neomejeno, bo znova izpadlo 6 najpočasnejših dirkačev. Po 5-minutnem premoru bo sledil veliki finale, v katerem bo nastopilo 10 najhitrejših. Tisti, ki bo v 20 minutah postavil najhitrejši čas proge, bo osvojil prvo štartno mesto.
Gorivo
Medtem ko bodo vsi, ki so izpadli v kvalifikacijah v dirkalnike, lahko natočili neomejeno količino goriva, za finale veljajo drugačna pravila. Delegati FIA bodo avtomobile najhitrejših dirkačev pred začetkom zadnjega dela stehtali tako, da bodo slednji, po koncu kvalifikacij oziroma pred štartom dirke, dotočili natanko toliko bencina, kot so ga imeli na začetku odločilnega boja za štartna mesta. Toda to pravilo velja le za kroge, ki jih dirkači ne bodo prevozili počasneje, kot znaša 10 odstotkov njihovega najhitrejšega kroga.
Testiranja
Kljub pogostim pritožbam glede konkurence Ferarrija FIA ni posegla na področje testiranj. Količino le-teh oziroma posamezne omejitve prepušča dogovoru med posameznimi moštvi.
Gume
Izredno pomembna sprememba zadeva taktiko na dirki. Po novem bo menjava gum spet dovoljena. Vsak dirkač pa bo na vsaki dirki imel na voljo 32 gum za suho, oziroma 28 gum za mokro stezo.
Motorji
V novi sezoni bodo morali motorji prenesti napore dveh dirkaških vikendov. Največja sprememba zadeva prostornino. Pogonski agregati bodo po novem 8-valjni z 2,4 litra delovne prostornine. Najnižja predpisana teža motorja je 95 kilogramov. FIA dopušča možnost, da revnejša moštva še naprej uporabljajo 10-valjne motorje, ki pa bodo podvrženi omejitvam največje moči.
Aerodinamika
Omejitve zadevajo tudi aerodinamiko. zadnje krilce je po novem lahko sestavljeno največ iz dveh delov, ne sme biti širše od 1 m, ter v višino ne sme segati višje od 85 cm. Sprednje pa mora biti postavljeno še 5 cm višje kot lani.
Varnost
Varnostni predpisi so letos še za spoznanje strožji. Vsako kolo mora biti na šasijo pritrjeno z dvema jeklenicama, ki morajo prenesti obremenitve ustrezne teži 20 ton. šasija dirkalnika mora biti debela vsaj 3,5 mm, od tega plast iz kevlarja ne sme biti tanjša od 2,5 mm. Avtomobili morajo prenesti čelni trk pri hitrosti 14 m/sek., preizkus zadka pa pri hitrosti 12 m/sek. Dirkačev kokpit pri teh hitrostih ne sme utrpeti poškodb.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.