Evroliga: Znano le eno ime

Ljubljana, 07. 04. 2006 11.31 |

Zaenkrat je znano le eno moštvo, ki se je uvrstilo v zaključni turnir košarkarske evrolige – CSKA Moskva.

Košarkarska žoga
Košarkarska žoga FOTO: Reuters

Po drugih tekmah četrtfinala košarkarske evrolige je znan le en udeleženec zaključnega turnirja od 28. do 30. aprila v Pragi. To je CSKA Moskva, ki je po zmagi v torek na domačem parketu s 66:57 tudi v gosteh premagala Efes Pilsen s 75:71 in se četrtič v nizu uvrstila na "final four". Na ostalih dvobojih je rezultat 1:1, tako da so potrebne tretje tekme, ki bodo 12. in 13. aprila.

Real Madrid je premagal Winterthur Barcelono s 84:78, Olympiacos je bil boljši od Maccabija Elite, Tau Ceramica pa je ugnala Panathinaikos s 85:79.

Slovenska reprezentanta v četrtfinalu sta odigrala vidni vlogi. Matjaž Smodiš je k zmagi CSKA Moskve prispeval 13 točk (met iz igre 5:12) in 5 skokov (3 + 2) v 27 minutah igre, Jaka Lakovič pa je v 32 minutah dosegel 14 točk (met iz igre 3:9), ukradel dve žogi, jih pet izgubil in dvakrat učinkovito podal za Panathinaikos.