Nogomet

Špancu avstrijsko-nemški spopad

Dunaj, 15. 06. 2008 13.21 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Evropska nogometna zveza (UEFA) je danes določila sodnike, ki bodo delili pravico na odločilnih tekmah predtekmovanja na letošnjem evropskem prvenstvu v Avstriji in Švici.

Evropska nogometna zveza (UEFA) je danes določila sodnike, ki bodo delili pravico na odločilnih tekmah predtekmovanja na letošnjem evropskem prvenstvu v Avstriji in Švici. Po prvih dveh krogih so že znani zmagovalci skupin, za preostala štiri mesta v četrtfinalu pa ima teoretične možnosti še deset ekip.

Manuel Enrique Mejuto Gonzalez
Manuel Enrique Mejuto Gonzalez FOTO: Reuters

V skupini B bo dvoboj med Nemčijo in Avstrijo v ponedeljek na Dunaju sodil Španec Manuel Enrique Mejuto Gonzalez, pomočnika bosta Juan Carlos Yuste Jimenez in Jesus Calvo Guadamuro. Slovenec Damir Skomina bo na tej tekmi četrti sodnik. Drugo tekmo iste skupine med Poljsko in Hrvaško bo v Celovcu sodil Grk Kyros Vassaras, pomagala mu bosta Dimitris Bozatzidis in Dimitris Saraidaris.

Slovenec Damir Skomina (v sredini) bo četrti sodnik na tekmi Avstrija - Nemčija.
Slovenec Damir Skomina (v sredini) bo četrti sodnik na tekmi Avstrija - Nemčija. FOTO: Reuters

Dan kasneje bo v skupini C dvoboj Nizozemska – Romunija v Bernu sodila švicarska trojica Massimo Busacca, Matthias Arnet in Stephane Cuhat, v Zürichu pa bo na ponovitvi finala zadnjega SP med Francijo in Italijo piskal Slovak Luboš Michel, stranska sodnika bosta Roman Slyško in Martin Balko.

V skupini D bo 18. junija med Grčijo in Španijo – tekma ne odloča o ničemer, saj so Španci že prvi v skupini, Grki pa zadnji – v Salzburgu sodil Anglež Howard Webb s pomočnikoma Darrenom Cannom in Mikeom Mullarkeyjem, obračun Rusije in Švedske v Innsbrucku pa bo v sodniški domeni Belgijcev Franka De Bleeckereja, Petra Hermansa in Alexa Verstraetena.



UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.