Podolski dvakrat zatresel mrežo

Celovec, 09. 06. 2008 12.27 |

V drugi tekmi skupnie B so se Nemci proti Poljski veselili zmage z 2:0, oba gola za Elf pa je zadel Lukas Podolski.

Miroslav Klose
Miroslav Klose FOTO: Reuters

Prvo priložnost so si Nemci priigrali v 5. minuti, ko sta se v kazenskem prostoru sama znašla Klose in Gomez. Slednji pa je bil po podaji Kloseja premalo natančen in izid je še naprej ostal 0:0.

V 20. minuti je Klose v kazenskem prostoru lepo podal do Podolskega, ki pa je rutinirano streljal na gol poljskega vratarja, ki je ob tem ostal nemočen.

V 31. minuti je prosti strel izvajal Ballack, vendar pa so Poljaki dobro postavili živi zid in žoga tako ni našla poti v gol.

Lukas Podolski
Lukas Podolski FOTO: Reuters

Le dve minuti kasneje so do prve prave priložnosti prišli Poljaki. V kazenski prostor je lepo prodrli Žurawski, katerega strel pa je bil premalo natančen, da bi Poljaki lahko prišli do izenačenja.

V 58. minuti je Ballack v kazenski strel poslal močan strel, vendar pa Klose ni zadel iz stoodstotne priložnosti.

Le minuto kasneje so nevarno zapretili tudi Poljaki, vendar so bili za izenačenje premalo natančni. V 72. minuti so Nemci še utrdili vodstvo, potem ko je Podolski še drugič na tekmi zatresel mrežo Poljakov.

V 84. minuti so do najlepše priložnosti na tekmi prišli varovanci Lea Beenhakkerja, potem ko je v kazenski prostor Guerreiro lepo podal do Saganowskega, ta pa ni izkoristil priložnosti.

Varovanci Jöachima Löwa so tako upravičili vlogo papirnatih favoritov in se veselili prve zmage na tem prvenstvu.