Lastniki mnogih lokalov v Lizboni in ostalih mestih prirediteljih so, kot kaže, podcenjevali pivske sposobnosti ljubiteljev nogometa.

V vročih popoldnevih pred tekmami so žejni predvsem Angleži, ki so v Lizboni "osušili" nekaj lokalov in lastnike prisilili, da so izobesili za takšne prostore dokaj sramotne napise Out of beer (Piva ni več). Tudi Hrvati in Švicarji so bili v Leirii pridni pri praznjenju vrčkov in kozarcev, v nekaterih lokalih pa so potem, ko so prodali vse zaloge alkoholnih in brezalkoholnih pijač, preprosto morali zapreti vrata, saj niso imeli česa postreči.
Larsson vs. Zidane

Mojstrovina Zinedina Zidana, ki je v sodnikovem podaljšku tekme z Anglijo v 132 sekundah zabil dva gola, je hitro dobila posnemovalca. Šved Henrik Larsson je nekaj podobnega naredil na tekmi z Bolgari, le da je bil še hitrejši, saj je med njegovima učinkovitima zadetkoma v 57. in 58. minuti minilo le 72 sekund. Larsson je pravzaprav že po svetovnem prvenstvu pred dvema letoma končal reprezentančno kariero, nato pa se je na prošnjo predsednika evropske nogometne zveze rojaka Lenarta Johanssona in predvsem svojega šestletnega sina Jordana vrnil pod okrilje "treh kron".

Zmagovalec evropskih volitev je nogomet

Ne le v Sloveniji, nizka volilna udeležba je zaznamovala tudi druge evropske države. Marsikje je nogometno prvenstvo zasenčilo politično dogajanje, nekateri pa so portugalske dogodke kar odkrito okrivili za rekordno nizko, le 45-odstotno udeležbo v zgodovini evropskih volitev. V evropskem parlamentu so tako v nedeljo zvečer mnogi namesto na velike zaslone z uradnimi izidi volitev rajši poškilili na manjše televizijske zaslone s prenosom tekme Anglija - Francija. Že pred dvema letoma je na evropskem vrhu v Sevilli nemški kancler Gerhard Schröder zaprosil na spremembo urnika, da bi si lahko v miru ogledal dvoboj svoje reprezentance.
Kdo je tu selektor?

To so se spraševali tuji novinarji na konferenci hrvaškega selektorja po tekmi s Švico. Otta Bariča je namreč besedno napadel nekdanji vodja "kockaste" reprezentance Miroslav Blažević, na portugalskem v vlogi strokovnega televizijskega komentatorja, in mu očital napačno izbiro taktike in slabe menjave, pri izmenjavi mnenj pa tudi ni manjkalo povišanih tonov. Vse skupaj je bilo že precej vroče, končalo pa se je brez izgredov, saj sta se nekdanji in sedanji selektor "ognjenih" nato preselila v bližnji lokal in v pogovoru na štiri oči razjasnila vse nesporazume.
Transportne težave
Po nekaj dneh prvenstva so se na največjem stadionu, lizbonskem La Luzu, pokazale težave zaradi slabih dostopov do vhodov. Teh je za 65.000 gledalcev premalo, tako da pred vrati nastajajo dolge vrste. Prireditelji so obljubili, da bodo skušali težave rešiti do sredine tekme med Portugalsko in Rusijo.
Ena od rešitev bo tudi predvajanje prve tekme tekmovalnega dneva na velikih zaslonih na stadionu, tako da bodo lahko gledalci na stadion prišli že prej. Doslej namreč prenosov ni bilo in mnogi navijači so si prvo tekmo ogledali v lokalih, nato pa tik pred svojo tekmo pohiteli na stadion in gneča je bila neizbežna.
V Portu pa se srečujejo z drugačnimi težavami: presenetljivo veliko gledalcev se je odločilo za uporabo javnih prevoznih sredstev, predvsem podzemne železnice, s čimer so nepripravljene organizatorje spravili v zadrego in iskanje rešitve, kako narediti postajo ob stadionu Dragao bolj prepustno.
Nogomet ni za pse
Evropska zveza za varstvo živali je pozvala nogometne navijače, naj bodo pri spremljanju tekem evropskega prvenstva pozorni na svoje štirinožne hišne ljubljenčke. Preveč čustev ob spremljanju tekem, predvsem tistih negativnih, namreč po ugotovitvah omenjene zveze slabo vpliva predvsem na pse, saj ti močno čutijo razpoloženjska stanja svojih gospodarjev. Temperamentnim ljubiteljem nogometa, ki slabe poteze svojih reprezentanc spremljajo z vzkliki, kletvicami in metanjem predmetov v televizijske zaslone, predlagajo, naj svoje štirinožne prijatelje pred tem spravijo na varen in miren kraj. Veselje ob golih in zmagah pa menda štirinožcem nikakor ne škodi.
Nasveti za becksa
Precej značilnega angleškega humorja je dan po za Angleže nesrečni tekmi s Francozi pokazal trener kadetske ekipe Beecholme Colts. Njegovi varovanci so namreč nedavno osvojili pokalno tekmovanje grofije Surrey za nogometaše do 15 let po maratonskem streljanju enajstmetrovk. Končni izid na tekmi z moštvom Woodley Saints Jaguars, ki se je po rednem delu in podaljških končala brez golov, je bil 46:45, izvajanje enajstmetrovk pa je trajalo več kot uro. Od vseh strelcev sta zgrešila le oba peta izvajalca, nato pa je vratar Beecholma z nogo le ubranil 46. strel tekmecev z bele točke.
Sodnik je pri izidu 40:40 prijazno predlagal, naj vse skupaj pozabijo in si lovoriko pač razdelijo, vendar mladi nogometaši o tem niso želeli nič slišati. "Razmišljamo, da bi Davidu poslali posnetek naše tekme. Mislim, da bi se lahko kaj naučil in z veseljem mu bomo pomagali," je trener moštva Gary Tuhill zbodel zvezdnika angleške reprezentance, ki je proti Francozom zgrešil strel z bele točke in napovedal kasnejši polom svoje ekipe.