Šport

Ekskluzivno z velikanke

Tauplitz/Bad Mitterndorf, 13. 01. 2006 15.29 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
Mirko Kunšič
Komentarji
0

Vrh letalnice je bil ves petek v soncu, ki je zlatilo tudi nekaj tribun v izteku.Toda tam, kjer je bila senca, živo srebro ni zdrknilo pod minus 15 stopinj Celzija.

Organizatorji pričakovane gneče v petek niso dočakali, mogoče tudi zato, ker je bil to za povrh še 13. dan novega leta in dan pred polno luno. So pa vztrajni navdušenci poletov videli najboljše skakalce, tudi četverico Slovencev.

"Ja, dan je lep, ne vem pa kaj bo s poleti," je dejal Primož Peterka
"Ja, dan je lep, ne vem pa kaj bo s poleti," je dejal Primož Peterka FOTO: Mirko Kunšič
Robert Kranjec je bil prvi dan najdaljši v Kulmu
Robert Kranjec je bil prvi dan najdaljši v Kulmu FOTO: Mirko Kunšič
Vasja Bajc je med prekinitvijo serije takole pripravljal svoje varovance za nove zmage
Vasja Bajc je med prekinitvijo serije takole pripravljal svoje varovance za nove zmage FOTO: Mirko Kunšič

Jernej Damjan je skakal s trinajstico, ki je očitno pustila 
"sledi", tudi Roku Benkoviču in Primožu Peterki ni šlo visoko in daleč s hitre smučine in odskočne mize. 

Tako je v prvi seriji Kranjec doskočil na 7. mesto
Tako je v prvi seriji Kranjec doskočil na 7. mesto FOTO: Mirko Kunšič

Robert Kranjec je poletel daleč in pristal na odličnem 7. mestu. Norvežan Roar Ljökelsöy je z 207.5 metri dvignil navdušenje med vse bolj polnim stadionom.

Jakub Janda si na svoj način zbistri glavo preden odide na letalnico
Jakub Janda si na svoj način zbistri glavo preden odide na letalnico FOTO: Mirko Kunšič
Kulmska čakalnica za polete
Kulmska čakalnica za polete FOTO: Mirko Kunšič
Bil je tisti, ki si je upal na petek 13. skakati s številko 13.
Bil je tisti, ki si je upal na petek 13. skakati s številko 13. FOTO: Mirko Kunšič
Andreas Goldbereger, junak Kulma je sinoči takole doskočil v zgodovino
Andreas Goldbereger, junak Kulma je sinoči takole doskočil v zgodovino FOTO: Mirko Kunšič

Če je Andreas Goldberger, svetovni prvak v poletih pred 10 leti in junak kulmske skakalnice popoldne z vrha čakalnice komentiral prvi dan svetovnega prvenstva, so ga pred mrakom pripeljali s helikopterjem do stadiona. Skozi špalir se je sprehodil do terenca, s katerim so ga odpeljali na vrh letalnice. Vmes so ga njegovi prijatelji in veljaki kovali upravičeno med zvezde. In kot naročeno je dan pred polno luno le-ta z vsem sijem napolnila nebo v dolini. In takrat se je Goldi pognal po letalnici in suvereno, ob navdušenju tisočih pristal blizu 200 metrov. Dobesedno je odskočil v zgodovino.

Avstrijci so se dobro pripravili na tridnevni event na in okoli letalnice
Avstrijci so se dobro pripravili na tridnevni event na in okoli letalnice FOTO: Mirko Kunšič
Goldomanija v avditoriju pod letalnico
Goldomanija v avditoriju pod letalnico FOTO: Mirko Kunšič

Organizatorji za soboto napovedujejo med drugimi tudi Muhamada Alija. Vse v tem delu avstrijske Štajerske je podrejeno Kulmu. Tam kjer letalci v 144 metrih naleta dosežejo 100 km hitrost v 4 sekundah in nato letijo še 8 sekund s hitrostjo do 130 km na uro. Kritično točko so letalnico narisali pri 185 metrih. 

In to je tudi tam, kjer je Sven Hannawald iz Nemčije zadnjega januarja pred tremi leti doskočil pri 214 metrih. In to je tudi tam, kjer organizatorji vse, ki poletijo, pa četudi se ne uvrstijo v finalno serijo, nagradijo z dnevnico 100 evrov in to je tam, kjer je do nedelje središče skakalnega sveta.

V šotoru po tekmi je bil še pivski dovoboj med Norvežani in domačini
V šotoru po tekmi je bil še pivski dovoboj med Norvežani in domačini FOTO: Mirko Kunšič


UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta