Dunajčani premočni za Gorenjce

Jesenice, 13. 01. 2008 19.24 |

Dunajčani so na Jesenicah zanesljivo zmagali s 4:0. ZM Olimpija je ugnala Albo na gostovanju na Madžarskem.

V Podmežakli se merita Acroni Jesenice in Vienna.
V Podmežakli se merita Acroni Jesenice in Vienna. FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so v 4. krogu zgornjega dela lestvice v Podmežakli gostili moštvo Vienna. Železarje zadnje čase pestijo poškodbe, saj sta med odsotnimi zaradi poškodb tudi kapetan Dejan Varl in švedski golgeter Markus Matthiason. Šved si je poškodoval koleno v prejšnjem krogu in prav mogoče je, da je zanj sezona že končana.

Gledalci, zbralo se jih je 3000, so prišli pogledat tudi nekdanje igralce Acroni Jesenic, brata Rodman in Aarona Foxa, udarne adute Dunajčanov. In ravno Fox je dosegel edini zadetek v prvi tretjini. Po večinoma izenačeni igri v prvi polovici uvodne tretjine so pobudo v zaključnih minutah prevzeli gostje in po lepi podaji Pascala Rheauma je zadel Fox le 22 sekund pred koncem prve tretjine.

V 24. minuti je Derek Bekar lepo ukradel plošček gostom, ko so le-ti napadali z igralcem več, nato pa je branilec Vienne nad njim naredil prekršek za kazenski strel. Izvajal ga je Conny Strömberg, ki pa je zadel le vratnico. Železarji se nikakor niso uspeli razigrati, gostje pa so ponovno udarili z navezo Rheaume-Fox. Slednji je v 34. minuti dosegel drugi zadetek, slabe štiri minute pa je bilo po zadetku Kellyja Fairchalda že 3:0.

V zadnji tretjini so gostje popolnoma omrtvili igro domačih in dogajanje na ledu je bila dokaj nezanimivo. Železarji so le redko prišli do pravih priložnosti, Dunajčani pa so pametno kontrolirali tempo igre in dodali še en zadetek. Razmerje v strelih je bilo 32:18 za goste iz avstrijske prestolnice. Zadnji zadetek je z malce sreče dosegel Marc Tropper v 53. minuti, ko je po njegovem strelu plošček spremenil smer in presenetil Roberta Kristana. Vienna je z zmago zadržala prvo mesto na lestvici, Acroni Jesenice pa so na petem mestu.

Jeremy McCarthy (desno) je dosegel odločilni zadetek proti Albi.
Jeremy McCarthy (desno) je dosegel odločilni zadetek proti Albi. FOTO: Damjan Žibert

Zmaji zmagali na Madžarskem
Hokejisti ZM Olimpije so v drugem krogu spodnjega dela lestvice gostovali na Madžarskem pri Albi Volan. Zmaji so v zadnjem obdobju v dobri formi in so v dobrem položaju, da si v konkurenci štirih moštev zagotovijo eno od dveh mest, ki vodita v končnico.

Nazadnje so dosegli pomembno zmago v Tivoliju proti Grazu, v Szekesfehervarju pa so slabo začeli. Domači, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Ted Sator, v moštvu pa igra tudi Ljubljančan Matic Kralj, so povedli z 2:0. Prvi gol je dosegel novinec v moštvu Sam Ftorek v osmi minuti z igralcem več, kar je bil edini zadetek v prvi tretjini.

V 24. minuti je na 2:0 povišal Csaba Kovacs, nato pa je v 30. minuti izid znižal kapetan Ljubljančanov Tomaž Vnuk. Prebujena Olimpija je izid izenačila v 36. minuti z igralcem več, zadel je Ralph Intranuovo.

V zadnji tretjini je prvo vodstvo ZM Olimpiji zagotovil branilec Jeremy McCarthy v 48. minuti po podaji Nika Zupančiča. To je bil zmagoviti zadetek, saj igralci Albe niso več premagali Alexa Westlunda. Dvakrat so poizkusili v zaključku tekme brez vratarja, prvič že v 58:27, vendar je obramba zdržala in zmaji so obdržali prvo mesto v spodnji skupini.

||Acroni Jesenice - Vienna Capitals |0:3 (0:1, 0:2, 0:1)
KAC Celovec - Black Wings Linz |1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Red Bull Salzburg - VSV Beljak |2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Alba Volan - ZM Olimpija |2:3 (1:0, 1:2, 0:1 )
Graz 99ers - Innsbruck |3:4 (1:0, 1:1, 1:2, 0:1) kazenski streli||