Boleč poraz Mavericksov proti zadnjemu moštvu v NBA

New York, 30. 01. 2022 20.30 |

Sebastijan Kopušar
24

Eno je, če te premagajo najboljše ekipe v ligi, povsem drugo, ko tekmo prepustiš mladi zasedbi sredi prenove. Magici so s trdo in vztrajno igro prišli do zmage (110:108), ki jim pomeni samo moralni uspeh, Mavericksem se bo še tožilo po njej. Oh, in Luka Dončić je dosegel nov trojni dvojček (34 točk, 11 podaj, 12 skokov).

Luka Dončić je dosegel 43. trojni dvojček v svoji karieri, a to ni odvrnilo poraza proti Orlandu. FOTO: AP

Dallas se lahko izgovarja na nekaj smole ob koncu tekme, ko so žoge letele iz obroča, bolita dva zgrešena prosta meta, pa izgubljena žoga Maxija Kleberja slabih 18 sekund pred koncem, ko je trener Jason Kidd vpil, da želi premor, a ga sodniki niso slišali. Gostje so imeli dobrih 16 sekund za zadnji napad, žoga je končala pri Kleberju (6 točk, 5 skokov, blokada) v desnem kotu, a ni zadel. Reggie Bullock (10 točk, podaja, 6 skokov, 3 ukradene žoge) je skušal odbito žogo s sredine rakete potisniti v koš, tudi njemu ni uspelo. Toda težave so se začele davno prej, v slabi drugi četrtini, ko je piškava obramba mladim Magicom dopustila, da so se razigrali, zadeli 58 odstotkov metov in ob koncu prvega polčasa vodili za pet točk. Posvet med polčasoma ni koristil Dallasu, saj je domače moštvo v tretji četrtini povedlo že za dvanajst točk, šele nekoliko bolj čvrsta obramba gostov je pomagala, da so pred začetkom zadnjega dela zaostajali le za tri točke. V zadnji četrtini se je že zdelo, da spet nadzirajo srečanje, toda osem zaporednih zgrešenih metov za tri točke je nato zapečatilo njihovo usodo.

Luka Dončić vs Orlando Magic
Luka Dončić vs Orlando Magic FOTO: Sofascore.com

Ni jim koristilo niti 18 izgubljenih žog. "Če izgubljaš žogo, ti to nikoli ne pomaga," je modro dejal Josh Green (11 točk, 3 podaje, skok). "Pred tekmo smo se pogovarjali, kako dobro igramo in ne zapravljamo žog. Očitno smo se uročili," se je s kislim nasmehom šalil Kidd. Dončić je dosegel 43. trojni dvojček kariere, a ta ob takšnem porazu ne pomeni veliko. Na vprašanja, zakaj ni sam zaključil tekme, ampak podal soigralcem, je dejal, da bo vedno, ko ga pokrivata dva igralca, naredil enako. "Ne bom metal preko dveh, če je nekdo prost. Tokrat meti niso šli v koš, a bom tudi drugič odigral enako." Njegovo statistiko je kazilo samo šest izgubljenih žog, dobro je metal izza črte za tri točke (4 trojke v devetih poskusih), prav bi prišel zgrešen met tri minute pred koncem. Slovenec je bil deležen trdih prijemov domače obrambe, najbolj neprijeten je bil trk z glavo v obrambnega igralca, ki ni dobro del njegovemu vratu. "Ko sem premikal glavo, sem slišal škrtanje v njem. Poškodba se ne zdi prehuda, a občutek ni bil prijeten," je opisal posledice trka.

V nič je šel tudi dober večer Marquesa Chrissa (14 točk, podaja, 4 skoki, 4 ukradene žoge), ki je izrabil dodatne minute ob odsotnosti poškodovanega Kristapsa Porzingisa. "Skušal sem igrati po svojih najboljših močeh, predvsem v obrambi, skakati in izrabiti priložnosti, ki so mi jih pripravili soigralci. Imeli smo počasno drugo četrtino, v drugem polčasu igrali z več energije. A so NBA moštvo, borili so se in pokazali, da lahko premagajo kogarkoli," je Chriss razmišljal ob porazu. Mavericksi so kar sedmim Magicom dopustili, da so dosegli dvomestno število točk, najbolje je šlo Chumi Okekeju (19 točk, 4 podaje, 5 skokov, 3 ukradene žoge). Izkazala sta se tudi brata Wagner, Franz je zbral 18 točk (in 3 podaje, 2 skoka ter ukradeno žogo), Moritz (14 točk, 2 podaji, 4 skoki) je pazil na Dončića. Tokrat se nista sporekla, Slovenec pa je po srečanju izrekel priznanje "to se nam ne bi smelo zgoditi, a so NBA moštvo, imajo nadarjene mlade fante, igrali so s srcem in trdo."