Brez zadetka v Skadru

Skadar, 24. 03. 2007 17.53 |

Slovenska nogometna reprezentanca se je na kvalifikacijski tekmi z izbrano vrsto Albanije razšla brez zadetkov.

Kekovi izbranci so igrali dokaj zanesljivo
Kekovi izbranci so igrali dokaj zanesljivo FOTO: Reuters

Slovenska nogometna reprezentanca je v svoji četrti kvalifikacijski tekmi (skupina G) za nastop na evropskem prvenstvu v Švici in Avstriji leta 2008 v gosteh igrala neodločeno z Albanijo (0:0) in si priigrala točko.

Želeli smo osvojiti čim več točk, na koncu pa smo osvojili eno. Najbolj me veseli velika volja, morala in želja mojih varovancev. Želeli smo doseči gol, predvsem iz prekinitev, kjer smo izjemno močni. Škoda, da v zaključku prvega polčasa nismo izkoristili zares lepe priložnosti. Slovenija se je kljub neodločenem izidu predstavila na primerni ravni. Matjaž Kek, selektor Slovenije

Slovenska elitna nogometna izbrana vrsta je po dveh porazih z Bolgarijo in Belorusijo ter zmagi nad Luksemburgom na svoj račun vpisala še neodločen izid z Albanijo. Na staromodnem športnem objektu, ki ga je že zdavnaj načel zob časa, sta tekmeca v težavnih deževnih razmerah prikazala zelo povprečno predstavo, izbranci slovenskega stratega Matjaža Keka, ki se je po bledi premierni celjski prijateljski zmagi nad Estonijo drugič usedel na vroč selektorski stolček, pa so izpolnili zastavljen cilj in se iz "dežele orlov" vračajo neporaženi.

Proti koncu drugega polčasa se je dobesedno ulilo
Proti koncu drugega polčasa se je dobesedno ulilo FOTO: Reuters

Težko in razmočeno igrišče je onemogočilo privlačno igro, albanski in slovenski nogometaši pa so prvi polčas odigrali dokaj pazljivo. Nekaj več drznosti je bilo resda zaznati pri gostiteljih, ki so prvo obetavno akcijo izpeljali v sedmi minuti, vendar je bil Erion Bogdani po predložku z leve strani za las prekratek.

Slovenski selektor Matjaž Kek
Slovenski selektor Matjaž Kek FOTO: POP TV

Kekovi izbranci so igrali dokaj zanesljivo, v njihovi igri ni bilo nepotrebnih napak pri podajah, pa tudi na zadnjih tekmah dokaj problematična zadnja vrsta je delovala zelo preudarno in odločno. Izdatno pomoč je imela v srednji vrsti, napadalni dvojec Ermin Rakovič-Klemen Lavrič pa je v prvem delu izpeljal dva hitra nasprotna napada, a brez konkretne končnice. V 14. minuti se je napadalec nemškega Duisburga nekoliko zapletel, v 38. minuti pa je z 18 metrov streljal mimo vrat.

Če v Albaniji osvojiš točko, potem ne moreš biti nezadovoljen. Pomerili smo se z zelo neugodnim tekmecem, ki je po tehnični plati izjemno močan. V naši igri je bilo nekaj napak. Nismo še dovolj uigrani, a osnova za nadaljnje kvalifikacijske dvoboje je dobra. Milenko Ačimovič, igralec Slovenije

Gostitelji so si najlepšo priložnost priigrali v 33. minuti, ko je Klodian Duro sprožil močan in natančen prosti strel z 22 metrov, vendar se je slovenski čuvaj mreže Samir Handanovič izkazal z bravurozno obrambo. Slovenski nogometaši so najbolj obetavno akcijo izpeljali v prvi minuti sodnikovega podaljška, po ostrem predložku Roberta Korena pa je Boštjan Cesar z glavo streljal mimo vrat.

Slovenija se bo v sredo, 28. marca, pomerila z Nizozemsko, tekma pa se bo v Celju pričela ob 20.45.

V drugem polčasu se podoba na igrišču ni bistveno spremenila. Nekaj več pobude je bilo na strani Albancev, medtem ko so se Slovenci organizirano branili. Še najbolj vroče je bilo pred slovenskimi vrati v 67. minuti, ko je po desni strani prodrl Devis Muka in poslal obetaven predložek v tekmečev kazenski prostor, na slovensko srečo pa je bil Bogdani - tako kot v začetku prvega polčasa - znova prekratek. Kek je v zadnji tretjini tekme v igro poslal najbolj konkretna svoja varovanca, ki sta z eno potezo zmožna odločiti tekmo, vendar Valter Birsa in rekonvalescent Milenko Ačimovič nista dobila uporabne žoge.
________________________________________________

Štadion Loro Boriqi, gledalcev 7.000, sodniki: Attard, Agius in Spiteri (vsi Malta)
Albanija: Beqaj, Dallku, Beqiri, Dede, Duro, Haxhi, Muka (od 86. Berisha), Cana, Lala, Bogdani (od 89. Salihi), Kapllani (od 58. Bushaj)
Slovenija: Handanovič, Ilič, Jokič, Mavrič, Cesar, Komac (od 91. Cipot), Žlogar, Koren, Čeh (od 81. Ačimovič), Rakovič (od 64. Birsa), Lavrič
Rumena kartona: Dede; Žlogar