Brankovičeva znova tretja

Kontiolahti, 19. 03. 2006 13.56 |

Na biatlonskem skupinskem startu je Brankovičeva znova stopila na stopničke. Boljši sta bili le Zubrilova in Wilhelmova.

Tadeja Brankovič se je znova zavihtela na stopničke
Tadeja Brankovič se je znova zavihtela na stopničke FOTO: Reuters

Belorusinja Olena Zubrilova (42:38,2/1) je zmagovalka biatlonske preizkušnje s skupinskim startom za svetovni pokal za ženske na 12,5 km v finskem Kontiolahtiju. Drugo mesto je osvojila vodilna v skupnem seštevku Nemka Kati Wilhelm (+29,5/3), tretje pa najboljša Slovenka Tadeja Brankovič (+40,8/2). Teja Gregorin (1:26,4/3) je bila deseta, Dijana Grudiček pa dvanajsta (+1:32,5/3).

Brankovičeva je znova razveselila slovenske ljubitelje biatlona, po četrtkovem tretjem mestu v šprinterski tekmi je v nedeljo znova osvojila tretje mesto na preizkušnji s skupinskim startom. 27-letna članica TSK Merkur iz Kranja je v svoji "neljubi" disciplini slabo začela, pri prvem streljanju zgrešila dve tarči, zato pa je bilo nadaljevanje naravnost popolno. V naslednjih treh streljanjih je strelišče zapuščala z ničlo, svoje natančnost pa je začinila z izjemno hitrim tekom, ki ji je na koncu navrglo končno tretje mesto. Prehiteli sta jo le beloruska biatlonka Olena Zubrilova ter vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Kati Wilhelm iz Nemčije.

"Tekme s skupinskim startom mi praviloma ne ležijo, tretje mesto v Kontiolahtiju pa mi je naravnost seglo do srca. Dosežek je enostavno sijajen, še posebej ob dejstvu, da sem bila po prvem streljanju kar malce nejevoljna zaradi dveh zgrešenih tarč," je uvodoma dejala Brankovičeva in dodala: "Moje razpoloženje je raslo z dobrimi strelskimi nastopi. Borila sem se po najboljših močeh, pa čeprav vremenske razmere niso bile najboljše. Bilo je hladno, prav tako je neprestano snežilo, v takšnih okoliščinah, ker pač nosim leče, pa ponavadi nisem najboljša. Zaradi tega sem tega dosežka toliko bolj vesela."

Bjoerndalen je v finskem Kontiolahtiju dosegel že 60. zmago v karieri
Bjoerndalen je v finskem Kontiolahtiju dosegel že 60. zmago v karieri FOTO: Reuters

Pri moških slavil Sikora

Moška preizkušnja skupinskega starta na 15 km je minila brez slovenske udeležbe, slavil pa je poljski biatlonec Tomasz Sikora (42:51,2/1). Drugo mesto je osvojil vodilni v skupnem seštevku Francoz Raphael Poiree (+30,7/2), tretji je bil Norvežan Ole Einar Bjoerndalen (+38,0/4), ki je v soboto dosegel že svojo šestdeseto zmago v svetovnem pokalu.