Bjoergenovi prva preizkušnja

Düsseldorf, 22. 10. 2005 11.15 |

Norvežanka Bjoergenova je zmagovalka uvodne tekme v smučarskih tekih. Petra Majdič je osvojila četrto mesto.

Zmagovalka Marit Bjoergen
Zmagovalka Marit Bjoergen FOTO: Reuters

Norvežanka Marit Bjoergen je zmagovalka uvodne tekme sezone svetovnega pokala. Na šprinterski preizkušnji na 0,8 km v prosti tehniki v nemškem Düsseldorfu je v finalu za 1,7 sekunde premagala Finko Aino Kaiso Saarinen, tretja pa je bila Rusinja Natalija Matvejeva (+ 2,0).

V finalnih nastopih najboljših 16 je nastopila tudi slovenska tekačica Petra Majdič, ki je osvojila četrto mesto v svoji četrtfinalni skupini. Tekmovanje so že v predtekmovanju končale Andreja Mali s 44. mestom, Vesna Fabjan z 48. in Mirjam Soklič s 54.

V Düsseldorfu zmaga Larssona

Uvodno tekmo svetovnega pokala v smučarskih tekih, sprint v prosti tehniki na 1,5 kilometra v nemškem Düsseldorfu, je dobil Šved Peter Larsson, ki je v finalu šele po fotofinišu ugnal Norvežana Toreja Arneja Hetlanda, tretji pa je bil Šved Tobias Fredriksson (+ 0,3). Slovenska predstavnika sta bila daleč od bojev najboljših 16, saj je bil Nejc Brodar 42., Jože Mehle pa 64.