Biatlonska zmaga Norvežanki

Ruhpolding, 13. 01. 2008 14.46 |

STA, T.Š.
0

Norvežanka Rogstadova je zmagovalka zasledovalne preizkušnje na 10 kilometrov, Dijana Grudiček Ravnikar je bila osma.

Biatlonska zmaga je šla v roke Norvežanki Solveig Rogstad.
Biatlonska zmaga je šla v roke Norvežanki Solveig Rogstad. FOTO: Reuters

Na zasledovalni biatlonski preizkušnji na deset kilometrov za svetovni pokal v Ruhpoldingu je zmagala Norvežanka Solveig Rogstad (33:43,2/0). Drugo mesto je osvojila Nemka Kati Wilhelm (+12,6/2), tretje pa Finka Kaisa Mäkäräinen (+30,9/1).

Slovenski tekmovalki sta nastopili dobro. Boljša je bila Dijana Grudiček Ravnikar, ki se je z dvema zgrešenima streloma prebila med deseterico, na osmo mesto (+50,2), Teja Gregorin pa je zgrešila enkrat in končala na 18. mestu (+1:54,7).

||1. Solveig Rogstad (Nor) |33:43,2/0