Acroni premagal Innsbruck

Innsbruck, 24. 10. 2006 22.01 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 12. kroga avstrijske lige Ebel v gosteh premagali Innsbruck s 3:0.

V obrambi so se Jeseničani dobro izkazali
V obrambi so se Jeseničani dobro izkazali FOTO: POP TV

Potem ko so na prvem od treh zaporednih gostovanj Jeseničani v Linzu zmagali, nato pa na Dunaju izgubili, so zadnjo tekmo gostujočega paketa končali z bleščečo predstavo v Innsbrucku. Zmaga v olimpijskem mestu je več kot zaslužena, podatek, da so Železarji tekmo odločili v svojo korist brez dobljenega zadetka, pa tudi priča o tem, da obramba Gorenjcev le ni tako slaba.

V obrambi so se tokrat gostje zares izkazali, svoje pa je dodal še vratarska okrepitev Seamus Kotyk, ki je zbral 32 obramb in že v svojem drugem nastopu v avstrijski ligi zabeležil "shutout". Gostje, na tribunah jih je spodbujala tudi skupina slovenskih smučarjev, ki se na bližnjih ledenikih pripravljajo na novo sezono, so bili ves čas boljši, predvsem v drugem delu pa so domače popolnoma nadigrali. Zadeli so sicer le enkrat, ko je v 36. minuti po podaji Tomaža Razingarja vodilni gol dosegel Gregor Polončič, čeprav so imeli priložnosti za vsaj še tri zadetke. A je bil tudi domači vratar Dalpiaz dobro razpoložen. Pričakovanega hudega pritiska domačih v zadnjem delu ni bilo, k čemur pa je prispevala tudi neprebojna obramba gostov. Jeseničani so se tokrat izkazali tudi ob trenutkih tekmečeve številčne premoči. V zadnjih minutah tekme so gostje potrdili zmago, najprej z zadetkom Aarona Foxa po napaki domače obrambe, nato pa še v zadnji minuti, ko so domači skušali brez vratarja iztržiti ugodnejši izid, a jih je kaznoval Razingar s tretjim jeseniškim zadetkom.

Hokejisti Acronija so prvi, ki so vzeli "skalp" Innsbrucku na njegovem ledu. Zmaga pa je tudi odlična napoved za dvoboj karavanških sosedov, ko bodo na Jesenicah v petek gostili Beljak, ki je danes doma povozil koroškega tekmeca KAC kar z 8:1.

Dvorana Wasserkraft Arena, gledalcev 2500, sodniki: Wohlgenannt, Graber, Mathis (vsi Avstrija)
Strelci: 0:1 Polončič (Razingar, 36.), 0:2 Fox (M. Rodman, 58.), 0:3 Razingar (Polončič, 60.)
Kazenske minute: Innsbruck 8, Acroni Jesenice 10