Virus H7 je podoben virusu, ki so ga nedavno odkrili na piščančjih farmah v Delawaru in New Jerseyju v ZDA. V Aziji je epidemijo povzročil virus H5N1. Kot je povedal kanadski minister za zdravje Pierre Pettigrew, je epidemija pod nadzorom.

V Vietnamu nov primer ptičje gripe
Vietnamske oblasti so sporočile, da so zabeležile nov primer ptičje gripe pri ljudeh, s čimer je število okuženih v tej državi naraslo na 23 ljudi. Za posledicami te bolezni je sicer v Vietnamu umrlo že 15 ljudi. Vietnamske oblasti so sporočile še, da si prizadevajo omejiti ptičjo gripo in jo povsem izkoreniniti do konca februarja. Te in podobne napovedi je Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) označila kot preuranjene, saj nobena od osmih prizadetih azijskih držav kljub prizadevanjem še ne nadzira bolezni, epidemija ptičje gripe pri živalih pa bi se lahko nadaljevala tudi več mesecev, če ne celo let.

Na Tajskem samo še v treh provincah, na Kitajskem tri nova območja
Tajske oblasti so sporočile, da zadnji testi kažejo, da ptičja gripa razsaja samo še v treh provincah v osrednjem delu države, in sicer v Petchaburi, Kanchanaburi in Nakhon Pathon. V torek je bilo tovrstnih območij še sedem, še danes pa naj bi odpravili tudi omenjena tri "rdeča območja" s pomočjo strogih ukrepov in zakolom perutnine. S tem bodo v državi ostala le še rumena območja, kjer je virus uničen, a še vedno velja strog nadzor perutninskih farm.
Na Kitajskem pa so danes potrdili tri nova območja ptičje gripe, v provincah Hubei, Hunan ter Jilin. V državi so tako doslej zabeležili že 46 žarišč bolezni, in to v 16 od skupno 31 provinc.