Pot do Sarajeva vam bo z osebnim avtomobilom, vključno s kratkimi postanki, dvakratnim prečkanjem meje ter kosilom, vzela sedem do osem ur. Na pot z otroki se odpravite zjutraj, ko so otroci še polni moči in niso utrujeni. Po vstopu v Bosno je ob cesti veliko dobrih restavracij s pečeno jagnjetino in drugimi predvsem mesnimi dobrotami. Poiščite restavracijo z velikim dvoriščem ali zelenimi površinami, kjer se bodo lahko vaši malčki prosto gibali, po sedenju v avtu je za male vražičke pomembno, da lahko potrošijo vso odvečno energijo.
Glavno in največje mesto Bosne in Hercegovine je eno pomembnejših na Balkanu. Pred vojno je Sarajevo štelo 600.000 prebivalcev, po vojni pa se je populacija skrčila na manj kot pol milijona. Ker je bilo mesto nekoč v Otomanskem cesarstvu, dobrih 400 let kasneje pa del Avstro-Ogrske, je v njem zaslediti zanimivo mešanico Orienta in Evrope, ki se izraža v arhitekturi, kulturi in celo gastronomiji. Mesto so po zadnji vojni obnovili, če pa se na pot odpravite z osebnim avtomobilom, boste peljali tudi skozi vasi, kjer je še veliko sledov nedavne vojne. Naš petletnik se je porušenim hišam precej čudil in o vojni veliko spraševal. Po nekaj globokih otroških vprašanjih in odgovorih bolj ali manj prilagojenih petletniku (kako otroku razložiš nacionalizem?!), je mali pametno zaključil, da so bili vojaki, ki so požigali in rušili hiše neumni in hudobni. S tem odkritjem petletne glavice sem se, seveda, lahko samo globoko strinjala.
Več o obisku Sarajeva z otroki si preberite na bibaleze.si., kjer si lahko ogledate tudi fotogalerijo, svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na našem forumu.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.