Za posledicami krvnih strdkov, zaradi pretesnega večurnega sedenja in pomanjkanja gibanja med poletom, vsako leto po svetu umre okoli sto letalskih potnikov.
Tromboza ne grozi samo v letalih, temveč tudi med daljšimi avtobusnimi potovanji. Železno pravilo je, da kdor sedi pet ur, se mu nevarnost tromboze poveča za štirikrat v primerjavi z ljudmi, ki se gibljejo.

Nevarnost tromboze začutimo z napetostjo v mečih, ki utegne biti boleča. Ogroženi potniki naj bi si pred potovanjem nadeli kompresijske nogavice in med poletom pili veliko tekočine (najboljša je voda). Tudi naj ne bi kadili in morali bi si vsakih 30 minut stegniti stopali in napeti meca. Noge naj bi opirali le na pete in po možnosti vstali, ter se sprehodili po letalu. Posledice se lahko pojavijo dva tedna po potovanju z letalom.
Strdek krvi v žilah je ena izmed smrtno nevarnih bolezni. Tromboza nastane tako, da kri začne zastajati v venah in bolj počasi teče k srcu. Na dolgih poletih se kri še dodatno zgosti (pomanjkanje tekočine v telesu, nižji tlak v kabini). Iz zgoščene krvi potem nastane krvni strdek. Zaradi strdka pride do zapiranja ven in zato srce, pljuča in možgani, ne morejo funkcionirati. Najbolj so ogroženi med letenjem ljudje, ki imajo srčne bolezni. Predvsem starejši, pretežki ljudje, ljudje z dolgimi nogami, nosečnice in mlajše ženske, ki kadijo ali jemljejo kontracepijske pilule, ter tisti, ki imajo bolno ožilje, so med letenjem ali med vožnjo z avtobusom najbolj ogroženi.