Bolj kot so dekleta in ženske na spletu izpostavljene priljubljenim samoportretom z mobilnimi napravami, bolj negativen odnos imajo do lastnega telesa, ugotavljajo britanski raziskovalci, saj postajajo ob primerjanju svoje podobe z videnimi fotografijami, prekomerno kritične in negativne.
Raziskava, ki je na ameriški univerzi Iova zajela 881 mladih žensk, pa je pokazala, da je primerjanje lastne podobe s fotografijami znank in prijateljic, povezano z večjim številom prehranjevalnih motenj - več časa kot so dekleta porabila za brskanje po fotografijah prijateljic, nižja je bila njihova samopodoba, več je bilo motenj hranjenja.
Vpliv podob na socialnih omrežjih pa je še veliko večji kot vpliv podob v revijah in na modnih brveh. "V primeru socialnih omrežij, gre namreč za ljudi, ki jih dekleta in ženske poznajo in se po njih zgledujejo. Primerjava je zato za osebo še toliko bolj pomembna," je dejala raziskovalka Petya Eckler.
Pri tem pa se ženske ne zavedajo, da je lahko ta primerjava prav tako nerealna kot primerjanje z manekenkami iz revij. Prodaja aplikacij za obdelavo "selfiejev" je namreč v polnem razcvetu - pa naj gre za aplikacije, ki "očistijo" kožo, odstranijo podočnjake, ali za tiste, ki na hitro odstranijo nekaj kilogramov.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.