
Če ultravijolično sevanje sončnih žarkov povzroči spremembe kožnih celic, pride do alergijske reakcije. Te spremembe namreč povzročijo, da imunski sistem napačno identificira beljakovine v kožnih celicah kot vsiljivce, imunski sistem pa nato sprosti protitelesa, ki napadejo celice in povzročijo nastanek simptomov.

Pri večini ljudi, ki so alergični na sonce, izbruh reakcije povzroči izpostavljanje kože soncu med spomladanskimi in poletnimi meseci, pri ljudeh z resno obliko alergije pa lahko reakcijo povzroči tudi umetna svetloba. Kot prvi znaki alergije se običajno pojavijo srbečica in izpuščaji na predelu kože, ki je bil izpostavljen sončnim žarkom, pri resnejših oblikah pa lahko pride tudi do koprivnice, hujših izpuščajev in drugih težav, odvisno tudi od vrste alergije. Alergijske reakcije lahko povzročijo tudi določena zdravila, kemikalije in zdravstvena stanja, ki naredijo kožo bolj občutljivo na svetlobo.
Kako si lahko pomagate pri alergiji na sonce in katero vrsto alergije imate, preverite na Vizita.si!
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.