Ruski znanstveniki so v Sibiriji odkrili bakterijo, ki bi lahko upočasnila proces staranja in podaljšala življenje človeka na 140 let. Čudežni vpliv proteina, ki ga vsebuje bakterija, namreč organizmu pomaga, da okrepi svoje naravne obrambne mehanizme. Bakterijo so pred kratkim odkrili v tleh planine Mamontova v pokrajini Jakutija, ki so stalno zamrznjena.
Strokovnjaki Inštituta za kemično biologijo in medicino v Novosibirskem so odkrili, da je lahko bakterija, ki so jo poimenovali Bacillus F, sposobna upočasniti proces staranja pri laboratorijskih miših. Živali, na katerih so opravili teste, so v povprečju živele 308 dni dlje kot miši, ki jim bakterije niso vbrizgali. Živali z bakterijo so povprečno živele 906 dni, druge pa 589 dni, to pa pomeni, da bi se lahko človeško življenje v povprečju podaljšalo na 140 let, sporočajo na omenjenem inštitutu, svoje odkritje pa so označili za impresivno.
Čudežni vpliv proteina te bakterije so odkrili ruski znanstveniki Vladimir Rjepin, Nada Mironov in Anatolij Brjuškov, ki menijo, da bakterija pomaga pri krepitvi imunskega sistema. "Bacillus F je bližnji sorodnik probiotične bakterije Bacillus cereus. Nimamo še njene popolne genetske slike, ugotovili pa smo, da se razmnožuje pri temperaturi pet stopinj Celzija," je povedala Mironova.
Raziskave so nato pokazale, da se je metabolizem testiranih živali povečal za od 20 do 30 odstotkov. Bakterije pa na razvoj tumorjev niso imele vpliva. Raziskave so šele v začetni fazi in so še daleč od poskusov na ljudeh.
KOMENTARJI (113)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.