
Prav zato zdaj nestrpno čakajo novice o deklici, ki je sinoči prispela v Filadelfijo, kamor jo je skupaj z zdravniško ekipo pospremila mama Đana.
Na letališču so jim topel sprejem pripravili hrvaški izseljenci, med katerimi je bila tudi nekoč slavna pevka Tajči, ki je na Facebooku zapisala, da ji je Nora dejala, da je po letu "utrujena kot žirafa".
Drugače pa je bilo v bolnišnici. Tamkajšnji zdravniki so za začetek nezadovoljni z medijsko odmevnostjo primera. Pravijo, da nikakor ne razumejo, kako jih lahko hrvaški novinarji nadlegujejo z vprašanji, na katera nimajo odgovorov.
"Norino stanje je stabilno, dolgo potovanje je dobro prestala," je povedala njena mama, ki pa hčerke sinoči ni odpeljala v bolnišnico, saj je tam ni želel nihče sprejeti. "Prenočili smo v hotelu, saj nas ni nihče pričakal. Napotili so nas na urgenco, a tja ne gremo, ker bi lahko prišlo do infekcije," je še povedala njena mama.
Dodala je, da takšne neprijaznosti in nezanimanja ameriških zdravnikov ni pričakovala niti v najhujšem scenariju. "Več dni si dopisujem s temi zdravniki, vedeli so, da prihajamo, ve tudi koordinatorka. Ko smo zaprosili za prevoz, so nam rekli, naj se sami znajdemo z javnim prevozom, sprejeti pa je ne morejo, ker po 16. uri zdravniki ne delajo več. Šokirana sem, ker je vse to treba mastno plačati," je še dejala Đana.
Rachel Salis-Silverman iz službe za odnose z javnostmi v otroški bolnišnici je po pisanju 24sata.hr hrvaškim medijem pojasnila le, da bodo za deklico skrbeli vrhunski onkologi, ki bodo storili vse, da bi Nori pomagali, a po pravilih bolnišnice ne komentirajo ne Norinega zdravstvenega stanja ne cene zdravljenja, ki bo trajalo vsaj dve leti, po napovedih pa bo stalo vsaj 600.000 evrov.

Hrvati, ki so nesebično zbrali denar za Norino zdravljenje, so se na novice o "hladnem sprejemu" odzvali s precejšnjo jezo, Facebook stran bolnišnice so preplavili z neprijaznimi sporočili.
Njena mati je zato pozneje, da bi umirila strasti, dejala, da je prišlo do nesporazuma, in ljudi zaprosila, naj bolnišnice na Facebooku ne napadajo. Noro bodo na zdravljenje sicer sprejeli danes, že kmalu pa naj bi opravili tudi prve preiskave.
Norina zgodba je medtem že našla svoje mesto tudi v ameriških medijih, o požrtvovalnosti Hrvatov so se med drugim razpisali tudi pri CNN, kjer je avtorica članka zapisala, da je odziv Hrvatov v tem primeru res neverjeten, še posebej, ker je država trenutno v globoki gospodarski krizi.
KOMENTARJI (205)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.