
Nadaljne raziskave so pokazale, da je imela dojenčica v telesu rakave celice že ob rojstvu in da jih je dobila od mame. Čeprav so britanski znanstveniki, ki so začeli z raziskavo, v preteklosti že obravnavali primere, ko sta mati in dojenček bolehala za isto vrsto raka – najpogosteje za levkemijo ali kožnim rakom – nikoli do zdaj niso uspeli dokazati neposrednega prenosa bolezni z nosečnice na plod. Primer Japonke z levkemijo pa je prvi dokaz, da je možen prenos rakavih celic z bodoče matere na njenega nerojenega otroka. "Po vsej verjetnosti se je v tem primeru, pa tudi v drugih do zdaj poznanih primerih, ko sta mati in otrok zbolela za isto vrsto raka, zgodilo, da so materine rakave celice prek posteljice vstopile v razvijajoči se plod," je prve izsledke raziskav pojasni vodja projekta profesor Mel Greaves.
Kaj je vzrok, da se obolele celice prenesejo na plod, in kaj odkritje pomeni za zdravljenje raka, si lahko preberete v članku Mati raka prenesla na nerojenega otroka na spletni strani vizita.si.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.