Za nosečnost se ženske odločajo vse bolj pozno. To pa povečuje verjetnost, da lahko pride do kromosomskih nepravilnosti zarodka. Verjetnost, da bo zarodek imel Downov sindrom, je namreč veliko večja pri ženskah, ki so noseče po 30. ali 40. letu. Tiste, ki so stare več kot 40 let, imajo kar 16-krat večjo možnost, da bi se otrok rodil s kromosomsko motnjo.
Danes pa zdravniki opravijo veliko več preiskav in analiz, zato se tudi veliko več nosečnosti s katero koli kromosomsko napako ugotovi že zelo zgodaj. Po raziskavah naj bi se vsaka deveta od desetih žensk potem, ko izve za motnjo, odločila končati nosečnost.
Številne skupine za pomoč staršem otrok z Downovim sindromom so že začele kampanjo, s katero želijo starše opozoriti na pravilno odločitev.
Zagovarjajo to, da je življenje z otrokom, ki ima Downow sindrom, nagrajujoče in da se je kakovost življenja teh otrok močno izboljšala.
Je to re? Preberite si zgodbo o Neži, deklici z Downovim sindromom.
KOMENTARJI (35)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.