
Marsikdo pa ne ve, da botoks ni uporaben samo v kozmetični industriji, uspešen je tudi pri marsikateri zdravstveni težavi. Med drugim ga uporabljajo za odpravljanje migren, za odpravljanje bolečin v hrbtu, za sproščanje bolečin po kapi. Botoks pa pomaga tudi pri uhajanju urina, odpravlja potenje, pomaga pa celo pri zmanjševanju telesne teže.
Mnogim ženskam, ki pa ga uporabljajo v lepotne namene, pa povzroča depresijo. Nizozemski raziskovalci so namreč ugotovili, da botoks onemogoča, da bi svoja čustva izražali tudi vizualno. To pa povzroči, da čustva zadržujete zase in tako svet dojemate bolj negativno, kar lahko vodi v depresijo. Dr. Judith Grub, ki je vodila raziskavo, pravi: “Moja raziskava kaže, da s paraliziranjem mišic na obrazu, ki nam sicer pomagajo izražati čustva, pride do tega, da čustva potlačujemo.”
Sicer se za pomlajevalno terapijo z botoksom večinoma odločajo ženske. Kljub temu pa se med pacienti najdejo tudi moški. Učinek se pri njih ne razlikuje, je pa treba uporabiti nekoliko več te snovi, saj imajo močnejše mišice.
Več o botoksu, kako deluje in zakaj vse se ga uporablja si lahko preberete v članku Botoks praznoval 20. rojstni dan na spletni strani Vizita.si.
Svoje mnenje in izkušnje lahko izrazite na našem FORUMU.
KOMENTARJI (36)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.