Za razliko od zobozdravnikov lahko lepotni saloni po evropski direktivi uporabljajo le belila z manj kot 0,1 odstotno vsebnostjo peroksida. Večja je vsebnost peroksida, večja je tudi možnost poškodb dlesni in sluznice. Na zdravstvenem inšpektoratu pravijo, da kršitev niso zaznali, a ekipa 24UR INŠPEKTOR je na nepravilnosti naletela že z obiskom nekaj naključnih salonov. Eden od primerov: kozmetičarka zobe strankam beli s kar 8-odstotnim peroksidom in to ne da bi zobe in stanje v ustih pred tem pregledal zobozdravnik.
Predstavnik zobozdravnikov pri Zdravniški zobrnici dr. Gordan Čok (v njegovi ordinaciji zob ne belijo, saj ima pri tem sam zadržke) opozarja: "Ljudje so k nam prihajali zaradi hudih težav, z razjedami dlesni in s hudo preobčutljivostjo zob, ker so si zobe belili sami s preparati, ki so jih kupili v trgovinah s kozmetičnimi izdelki, ali pa v kozmetičnih in frizerskih salonih."
Profesor Aleš Fidler z ljubljanske stomatološke klinike, vrhunski specialist za zobne bolezni, pravi: "Beljenje zob je načeloma varna metoda, pod pogojem, da jo izvaja zobozdravnik, ki pred tem opravi pregled zob in obzobnih tkiv. Ob tem pacientu pojasni možnosti in morebitne težave, do katerih lahko pride."
In do teh težav včasih prihaja tudi pri zobozdravnikih. V rubriki 24UR INŠPEKTOR boste slišali pričevanje pacientke, ki si je zobe belila pri zobozdravniku, a je nekaj belila prišlo na dlesen.

KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.