V uvodnem delu je predsednik GZS Jožko Čuk predstavil aktivnost GZS na področju informatizacije in elektronskega poslovanja v slovenskem gospodarstvu. Izpostavil je, da Slovenija v svetovni konkurenčnosti dosega precej slabe rezultate, in pozdravil tovrstne oblike srečevanja strokovnjakov s tega področja, saj Slovenija lahko le na tak način sledi razvoju tako doma kot v tujini.
Udeleženci so se nato razdelili v štiri delovne skupine. V prvi skupini, kjer so obravnavali probleme informatizacije in elektronskega poslovanja v gospodarstvu, so dali pobudo za ustanovitev foruma za izmenjavo znanj in izkušenj. Hkrati so izrazili potrebe po prožnejši zakonodaji z vidika informacijskih tehnologij in uvedbi formalno-vsebinske verifikacije informacijskih rešitev za informacijsko tehnologijo ob hkratnem uvajanju sistemov vodenja kakovosti ter gradnji odprtih sistemov.
V drugi skupini so izpostavili kadrovske probleme, predvsem pomanjkanje ustreznih kadrov s področja informacijskih tehnologij, ter ugotovili, da mora biti reševanje problema znanja in kadrov sestavni del vseh izobraževalnih programov od osnovne šole do univerze. Po njihovem je potrebno doseči čim višjo stopnjo mednarodne primerljivosti s prilagajanjem obstoječih in uvajanjem novih programov.
Udeleženci tretje skupine so razpravljali o standardizaciji oblik prenosa in zapisov podatkov, povezljivosti podatkovnih zbirk ter oblikovanju različnih registrov. Sklenili so, da bodo ustanovili delovno skupino za katalog proizvodov, organizirali posvet o problematiki plačilnega prometa v Sloveniji, hkrati pa so še ugotovili, da je potrebno poenotiti standarde oz. zakone za poslovanje z evropskimi standardi.
V četrti skupini so si udeleženci za svoja izhodišča postavili hitrejše in temeljitejše uvajanje elektronskega podpisa v slovenskem gospodarstvu. Govorniki so bili mnenja, da sta pravna in tehnološka infrastruktura Sloveniji zagotovljeni, da pa je potrebno zagotoviti odprtost trga in spodbujati podjetja na vseh področjih elektronskega poslovanja. Pozvali so k večji promociji ter informiranosti srednjih in malih podjetjih ter državljanov o prednostih uvajanja elektronskega podpisa. Strinjali so se tudi, da je potrebno razširiti usposabljanje ter prenos znanja za uporabo digitalnih potrdil in elektronskega poslovanja.