Podpis sporazuma o vzajemnem spodbujanju in zaščiti naložb predstavlja pomemben korak k dokončni ureditvi področja investicij med Slovenijo in BiH. Perspektive njunega gospodarskega sodelovanja se ne kažejo le v možnostih povečanja blagovne menjave, temveč tudi v krepitvi drugih oblik sodelovanja, ki bodo s to pravno formalno ureditvijo pomenila še dodatno spodbudo slovenskim podjetjem za izkoriščenje njihovih prednosti na tem trgu, med katerimi velja izpostaviti bližino in poznavanje tržišča, pa tudi jezika in mentalitete.
V sedanjih in tudi bodočih gospodarskih odnosih med Slovenijo in BiH bo poudarek predvsem pri vlogi Slovenije v razvoju BiH. To pomeni razvoj dolgoročnih in višjih oblik gospodarskega sodelovanja, ne samo klasičnih trgovinskih odnosov. Slovenska podjetja so se v preteklih letih uvrstila med vodilne po številu naložb v BiH, v zadnjem času pa prevzela vodilno vlogo med investitorji. Glavni razlog za prevzem vodilne vloge je ta, da so se slovenska podjetja aktivno vključila tudi v proces privatizacije, ki je v BiH v polnem razmahu.
Pri podpisu sporazuma z Mednarodno finančno korporacijo (IFC), ki sodi pod okrilje Svetovne banke, gre za prvi projekt, s katerim se je Slovenija izkazala tudi na področju sodelovanja z mednarodnimi ustanovami. Do zdaj je namreč Slovenija BiH bilateralno pomoč nudila od podpisa daytonskega sporazuma leta 1995, in sicer v obliki projektov in tehnične pomoči, sedaj pa se je pri zagotavljanju pomoči BiH povezala s Svetovno banko na mednarodni ravni. Temeljni namen sporazuma je s pomočjo donacije v višini 200.000 dolarjev pomagati IFC pri upravljanju z Balkans Enterprise Facility, sedaj preimenovane v Southeast Europe Enterprise Development - SEED, ki je namenjena spodbujanju podjetniškega sektorja v državah prejemnicah pomoči v okviru Pakta stabilnosti za jugovzhodno Evropo.