Slovensko reprezentanco so zastopali Sara Župevec, Zoran Golc, Peter Čanaki, David Prinčič in Mitja Reinhart. Sistem tekmovanja je bil podoben profesionalnemu: igrali so štiri dni seštevne igre. Razlike so bile v tem, da se je igralo vsak dan na drugem igrišču, da je bilo maksimalno število udarcev na posamezni luknji pet čez par ter da so golfisti tekmovali v petih hendikep skupinah.
Svetovni prvak je pričakovano postala Južnoafriška republika, ki se je v vetrovnih razmerah in na zahtevnih igriščih najbolje znašla. V zmagovalni seštevek reprezentance so vsak dan šteli štirje najboljši neto rezultati (seštevna minus hendikep). Drugouvrščena je bila lanska zmagovalka Indonezija, tretja druga ekipa JAR (kot domačini so imeli pravico dveh ekip), četrti Vietnam in peta Slovenija, ki je na tekmovanju nastopila sploh prvič. Med slovenskimi golfisti se je najbolje odrezal Mitja Reinhart, ki je postal svetovni amaterski prvak v kategoriji hendikepa 21-25, z odličnim rezultatom 278 neto). Sara Župevec je v kategoriji 0-5 osvojila 19. mesto, Zoran Golc 11. mesto v kategoriji 6-10, Peter Čanaki 17. mesto v kategoriji 11-15 ter David Prinčič 19. mesto v kategoriji 16-20. Kapetan slovenske reprezentance je bil Aleksander Kravanja.
Vzporedno s svetovnim amaterskim prvenstvom je potekalo Invitational amatersko prvenstvo, kjer sta Aleksander Kravanja in Bojan Župevec osvojila 7. mesto.
Pod Palmerjevim pokroviteljstvom
Tovrstno tekmovanje poteka že od leta 1995 in omogoča amaterskim igralcem golfa iz celega sveta, da se pomerijo v svoji hendikep kategoriji. Glavni pokrovitelj dogodka je Arnold Palmer. Svetovna prvenstva so se doslej odvijala v ZDA, Dominikanski republiki, na Tajskem, v Turčiji, Maleziji, Španiji in Južnoafriški republiki.