V ljubljanskem živalskem vrtu imajo pester nabor živali in vsaka od njih je na vročino občutljiva na svoj način. Čeprav je v teh dneh zelo vroče, pa živali v živalskem vrtu nimajo težav, saj so za njih dobro poskrbeli.
Irena Furlan, biologinja in pedagoški vodja v živalskem vrtu, je za 24ur.com povedala, da so na vročino najbolj občutljive žuželke, dvoživke, plazilci in piščanci v "Hiši inkubator". Ko se piščanci izležejo, morajo imeti 38 stopinj Celzija, a ker se v hiši včasih bolj segreje, imajo v njej tudi klimo. Pri plazilcih in dvoživkah pa morajo izklopiti gretje. "Oni imajo grelno žarnico, imajo talno gretje v zimskem, jesenskem in spomladanskem času," je dejala Furlanova. To seveda pomeni, da ko se temperature dvignejo, morajo gretje izklopiti, da v terariju ni preveč toplo. "Enako je pri žuželkah," je povedala Furlanova.

Slonico Gango pa na primer hladijo s prhanjem. In to vsako jutro. Tudi čez dan jo večkrat polivajo z vodo, lahko pa se slonica poliva tudi sama, saj ji je voda na voljo. Hladijo jo tudi tako, da ji dajejo bolj sočno hrano. Tipična "hladilna hrana" je denimo lubenica.
Najmanj pa vročina moti dvogrbo kamelo. "Ta je prilagojena na zelo visoke temperature in tudi na nihanja temperature," je razložila Furlanova.
Načeloma pa je tako, da imajo vse živali v ljubljanskem živalskem vrtu naravno senco in se potem same v ogradi premeščajo ali pa gredo v notranje prostore. Vedno pa imajo na voljo tudi svežo vodo. "In v poletnem času tudi bolj sočno hrano, odvisno od vrste," je še povedala Furlanova.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.