Na vprašanje, ali je Glin pohištvo občino Nazarje seznanilo z omenjenim poskusnim sežigom pa Glušič odgovarja: "Za sežig kostne moke in živalskih maščob ni predpisan noben upravni postopek. Sežig smo opravili pri temperaturi 1200 stopinj celzija, opravili smo tudi tehnične meritve emisije plinov v zraku in nismo ugotovili posebnih odstopanj pri obremenitvah zraka. Ne vidim razloga, da tudi mi ne bi opravljali sežiga, saj Evropa to počne že vrsto let. V končni fazi se kostna moka in živalske maščobe uporabljajo kot gorivo, ki zrak manj obremenjujejo kot različni mastni naftni derivati."
Prebivalci Nazarjah pa niso bili navdušeni nad početjem Glina pohištva, ki po njihovem mnenju že vseskozi onesnažuje okolje z lesnim prahom in aromatskimi spojinami. Opozarjajo tudi, da je tovarna, ki se ne more pohvaliti s sodobno tehnologijo, locirana v središču mesta.
V javnosti se je pojavila tudi informacija, da naj bi tudi v Termoelektrarni Šoštanj (TEŠ) začeli s poskusnim sežiganjem odpadkov. O morebitnem sežigu generalni direktor TEŠ Jaroslav Vrtačnik pravi: "Ministrstvo za okolje in prostor nam še ni posredovalo napovedane odločbe o sežigu mesne, kostne in perne moke. Ali bomo sploh začeli s sežigom odpadkov, je odvisno tudi od mnenja šoštanjskega občinskega sveta, sicer pa se moramo za tovrstno sežiganje tudi tehnološko pripraviti."