Slepič je 6 do 10 cm velik izrastek, ki leži na prehodu iz tankega v debelo črevo oz. na začetku debelega. Lahko leži tudi v mali medenici, lahko celo pod jetri.
Do vnetja pride zaradi zaprtja svetline slepiča, znaki samega vnetja pa so zelo neznačilni. Navadno se začne z bolečinami v predelu žličke, bruhanjem, izgubo teka in z bolečino v desnem spodnjem delu trebuha. Te znake lahko spremlja tudi povišana telesna temperatura. Ob simptomih je potrebno takoj poiskati zdravniško pomoč. Zdravniki na podlagi bolečin, laboratorijskih testov in ultrazvoka ocenijo, da gre za vnetje slepiča.
Zdravljenje vnetega slepiča je le kirurško. Sama operacija slepiča je navadno uspešna (za tovrstno operacijo velja 0,1 odstotna smrtnost), do komplikacij lahko pride le, če se slepič med operacijo razlije. Zato zdravniki pravijo, da je ta operacija - umazana. Če se slepič razlije, se lahko raznese po celi trebušni votlini.
Letno v Kliničnem centru vnetje slepiča operirajo 200 do 250 otrokom. Prav pri otrocih so znaki vnetja še posebej neznačilni, vnetje pa hitro napreduje. Zapomniti si velja, da je potrebno ukrepati takoj, še preden pride do razlitja in s posledičnih komplikacij.