FIT 24UR

Vedno več obolelih za rakom

Ljubljana, 24. 02. 2007 18.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Maja Sodja
Komentarji
3

Pri zdravljenju raka smo v Sloveniji manj uspešni od razvitih evropskih držav. Za rakom umre kar polovica obolelih.

Za rakom v Sloveniji letno oboli 10 tisoč ljudi, kar je dobra petina več kot pred desetimi leti. Polovica jih umre. Pri zdravljenju smo manj uspešni od razvitih evropskih držav, opozarjajo v Društvu onkoloških bolnikov. Preživetje rakavih bolnikov pri nas je za 20 odstokov manjše kot drugod po Evropi.

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

pikam_dopust@yahoo.com
25. 02. 2007 11.11
Seveda smo manj uspešni. Najprej traja celo večnost, da prideš do zdravnika, potem spet čakaš kot osel da lahko opraviš specialistične preglede, potem spet na izvide - ko vse skupaj dobiš, te pa v bolnišnici enkrat obravnava eden, drugič drugi zelenec (ker strokovnjaki imajo delovni čas samo od 9h do 14h). In nihče več ne ve, zakaj so ti nekje vmes predpisali kakšno zdravilo, pa ti ga predpisujejo še naprej, češ "nekdo je že vedel zakaj". Da o trditvah "da se nekaj tako dela in pika", pa če ti še tako veš, da nekaj ne štima, niti ne govorim. Seveda - če so se pa tako napiflali na MFju. Zakaj je tako, seveda presega domet pameti povprečnega slovenskega zdravnika in zato seveda tudi ni sposoben res prav predpisati terapijo. Če se v sklopu zdravljenja intenzivno ne brigaš za svojo rit, hitro končaš pod rušo. Torej tam razmeroma htiro končajo vsi "bogaboječi" ljudje, teh je pa večina, ker "gospod zdravnik že ve"...
mc_burek@email.si
24. 02. 2007 23.18
..točno tko, plus vsa kemikalija v hrani, ki po enmu letu tok zastruplena da sploh ne splesni...
didlos
24. 02. 2007 23.11
Ali ni čudno, da se vse pogojuje s cigareti in ostalimi zadevami. Nihče se pa ne vpraša kakšen je naš standard in kako pravzaprav živimo in spimo. Spanec je zaradi služb nemiren, prehrana ni zdrava, ker ni časa zanjo. Stres je vsevečji in stiske ljudi se večajo. Rana na želodcu ali pa rak, vse je pogojeno. Če je človek oz. oseba psihično zdrava in nima psihičnih motenj, ki povzročajo napetosti v organizmu, potem ima manj možnosti da zboli za kako hujšo boleznijo. Glede na to, da smo stalno v službi in še takrat konstantno pod vplivom MOBINGA, kot ga današnji trend poimenuje, je jasno, da najprej zbolimo psihično. Na žalost obstaja prepričanje slovencev, da je treba potrpeti. Imam novico za vas. NI VAM TREBA TRPETI TEGA!