Zdravljenje z gensko terapijo vključuje milijardo kopiranih genov, ki se izmuznejo v možgane in tam umirijo preveč aktivni obseg možganov. Študija je namenila večji poudarek testiranju na varnosti kot testiranju na učinkovitosti. Strokovnjaki opozarjajo, da je prekmalu za sklepanje kako dobro terapija deluje. Za Fox News so dejali, da so rezultati obetajoči in da si pristop zasluži nadaljno raziskavo.

Dr. Michael Kapilitt z medicinske fakultete v New Yorku je dejal: ''Še vedno moramo opraviti veliko testiranja. Začetni razultati so izjemno vzpodbudni.'' Kaplitt in sodelavci so poročilo o rezultatih objavili v britanskem časopisu The Lancet.
Za Parkinsonovo boleznijo trpi več kot pol milijona Američanov. Najpogostejši znaki bolezni so trzanje, okorelost telesnih udov, počasnost in oslabljeno ravnotežje ter koordinacija. Zdravniki lahko konrolirajo simptome bolezni, ne morejo pa preprečiti poslabšitve bolezni, poleg tega lahko zdravljenjepovzroči stranske učinke kot je nekontrolirano gibanje.
Nekateri pacienti bodo rešeni kirurškega zdravljenja imanovanega globoka možganska stimulacija, kjer so v možgane vstavili elektrode in jih povezali z programskim stimulatorju.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.