Pregledi še nerojenih otrok z ultrazvokom so povsem varni, sporoča nemško združenje za ultrazvok v medicini DEGUM. To je odgovor na pred tedni objavljeno ameriško raziskavo, opravljeno na mišjih zarodkih, ki je pokazala, da po pregledih z ultrazvokom precejšnje število možganskih celic ni prišlo v pravilen položaj.
DEGUM zatrjuje, da se rezultati te študije ne morejo nanašati na človeške zarodke. Do sprememb možganskih celic pri miših je prišlo, ker so bile živalce izpostavljene fokusiranemu ultrazvoku več kot trideset minut. Pri prenatalni diagnostiki pa so ultrazvoku izpostavljeni le deli nerojenega otroka in to za kratek čas, je povedal profesor Bernhard-Joachim Hackeloeer iz Hamburga, vodja DEGUM.
Hackeloeer je poudaril, da so bili v ameriški študiji, ki so jo naredili na medicinski fakulteti univerze Yale, objavili pa v časopisu njihove akademije znanosti (PNAS).
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.