
V Vietnamu so zaradi atipične pljučnice doslej umrle štiri osebe, okuženih pa je 65 oseb. Ker v zadnjih nekaj dneh niso zabeležili novih primerov okužbe, je Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) zatrjeval, da so v Vietnamu uspeli epidemijo SARS zajeziti, vendar pa so danes odkrili pet novih primerov. V Avstraliji pa so danes virus uvrstili na listo bolezni, za katere je predvidena karantena, in tako sodi med tako nevarne kot sta kolera in koze.
Na Portugalskem so medtem zabeležili prvi dokazani primer atipične pljučnice. Gre za neko žensko, ki se je mudila v Hong Kongu, v lizbonsko bolnišnico pa so jo hospitalizirali pred desetimi dnevi.
WHO kritizira Kitajsko
Medtem pa je WHO javno kritizirala Kitajsko, da se je prepozno odzvala na epidemijo SARS. Strokovnjaki WHO sicer nadaljujejo preiskavo v kitajski regiji Canton na jugu države, kjer so novembra leta 2002 odkrili prvi primer atipične pljučnice.
V Pekingu pa bodo razkužili diplomatska predstavništva, potem ko je v nedeljo pri Mednarodni organizaciji za delo umrl nek Finec. Kitajska je sicer država, ki jo je atipična pljučnica najbolj prizadela, saj je po zadnjih podatkih kitajskega ministrstva za zdravje umrlo 53 oseb, okuženih pa je 1268 ljudi. Najbolj prizadeta je provinca Guangdong, kjer je umrlo 43 ljudi.
Črnoglede napovedi v Hong Kongu

Bolnišnice v Hong Kongu se pripravljajo na povečanje kapacitet, saj do konca meseca pričakujejo trikrat večje število obolelih. Zabeležili so 41 novih primerov okužbe, tako da se je število okuženih povzpelo na 883. Oblasti so sporočile, da so iz bolnišnice sicer odpustili 127 bolnikov, tudi stanje tistih, ki so še v bolnišnicah, pa se izboljšuje.
Po najbolj črnogledih napovedih pa bi se lahko število okuženih v mesecu dni povečalo na 3000.
Ukrepi v Singapurju
Singapur je v boju proti atipični pljučnici zaostril svoje preventivne ukrepe. Vsem potnikom, ki prihajajo z območij, kjer je razširjen SARS, bodo na letališču izmerili telesno temperaturo. V Singapurju so doslej zabeležili 106 primerov SARS, od tega jih je šest umrlo.
Singapurski premier Goh Chok Tong je zaradi epidemije atipične pljučnice odpovedal za prihodnji mesec načrtovan obisk na Kitajskem. Goh je ob tem še opozoril, da širjenje epidemije vpliva tudi na gospodarsko rast v Singapurju, prizadelo pa naj bi predvsem turizem.