S kajenjem namreč zmanjšujemo mišično maso in ne raztapljamo nakopičenih maščob. Lahko smo sicer videti vitkejši, vendar izguba teže ogroža naše zdravje, so po poročanju nemške tiskovne agencije posvarili avstralski znanstveniki.
"Mišljenje, da s kajenjem zmanjšujemo preveliko telesno težo, se je izkazalo za zmotno," je povedala Margaret Morris z univerze v Novem Južnem Walesu. "Če izgubite nekaj mišične mase ste videti vitkejši, še vedno pa to ne pomeni, da ste se znebili nakopičene maščobe," je še dodala Morrisova in pojasnila, da se bo maščoba še zmeraj kopičila okrog kadilčevih vitalnih organov - srca, pljuč in jeter, kar bo vplivalo na zdravje celotnega telesa.
Raziskava avstralskih znanstvenikov je trajala sedem tednov in so jo opravili na miših. Polovica miši je bila izpostavljena količini dimu, ki je približno enaka dimu, ki ga sprostijo štiri cigarete v šestih dneh v tednu, polovica miši pa se je gibala v območjih brez dima. Čeprav so miši izpostavljene dimu zmanjšale vnos kalorij v svoja telesa približno za četrtino, so nakopičeno maščobo ohranile na enaki stopnji kot pred poskusom.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.