
Športni psiholog Matej Tušak pravi, da so intenzivna čustva športnikov posebej prisotna na velikih tekmovanjih. Sposobni trenerji znajo ta čustva usmeriti na doseganje dobrih rezultatov. Če dobrih rezultatov ni, se ta energija lahko izrazi v konfliktih. Pri športu je tudi zelo veliko agresije, ki pa je lahko spodbudna, žal pa se večkrat izrazi tudi skozi konfliktne situacije.
Ker je Slovenija zelo majhna, nima veliko športnikov, zato je pritisk nanje zelo velik. Posebej na večjih tekmovanjih. Športniki pa se po doživljanju stresa med seboj zelo razlikujejo. Nekateri znajo s stresom zelo dobro opraviti, ostali spet ne.
Veliko prahu je pred leti sprožilo obnašanje Primoža Peterke, ki je kljub svoji mladosti dosegal odlične rezultate in na svoji koži občutil, kako je, ko se javnost obrne proti tebi. Verjetno te dni ni enostavno niti Zlatku Zahoviču.
Z velikimi dosežki se dvigujejo tudi patriotska čustva, s tem pa tudi stopnja napetosti. Športniki postanejo ljudski junaki, najvišje se uvrščajo tudi na lestvicah popularnosti. Psiholog Tušak meni, da ljudi najbolj združujeta šport in vojne, gotovo pa jih tudi ločujeta. Ko zmag ni več.