Pred nekaj leti so v Franciji in Združenih državah Amerike prekinili testiranja zdravljenja z geni, ker je otrok, ki je sodeloval v teh raziskavah zbolel za rakom, še preden je bil star tri leta.
Gensko zdravljenje omogoča, da poškodovane ali mutirane gene zamenjajo z normalnimi ali pa s takimi, ki nosijo nova navodila za pomoč v boju proti bolezni. Terapevtske gene v izbrane celice pošljejo s pomočjo nenevarnih oblik virusov. Doslej so bili na ta način uspešni pri ljudeh, ki so imeli hemofilijo ter pri otrocih, z redko motnjo, kjer pride do popolnega razpada imunskega sistema.
Glavni razlog, da se ta način zdravljenja ni uveljavil je reakcija imunskega sistema zdravljenih oseb in povečana nevarnost za razvoj drugih bolezni, kot je denimo rak.
Znastveniki londonskega University Collegea so prepričani, da bodo pri genskem zdravljenju lahko uspešni le, če bodo z zdravljenjem začeli že pri zarodkih. Pri zarodkih imunski sistem namreč še ni dovolj krepak, da bi onemogočil delovanje vstavljenih genov, pomembno pa je tudi, da se pri zarodkih zelo hitro povečuje število celic.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.