Od leta 2000 so v Ameriki zabeležili za kar 10 odstotkov več obolelih za Alzheimerjevo boleznijo. Dolgoročne napovedi pa zaradi staranja prebivalstva kažejo, da bo v prihodnjih letih prišlo do prave epidemije dementnosti.
Letno v Ameriki odkrijejo okoli 400.000 novih primerov Alzheimerjeve bolezni, ki je najpogostejši vzrok dementnosti pri starejših osebah.
Znastveniki predvidevajo, da bo leta 2011, ko bo "baby boom" generacija dopolnila 65 let, bolezen beležila nov skok. Tako bi leta 2030 za Alzheimerjevo boleznijo lahko zbolelo že 7,7 milijona Američanov, leta 2050 pa bi število naraslo že na 16 milijonov.

Alzheimerjeva bolezen je na sedmem mestu vzrokov za smrt in glavni povzročitelj dementnosti pri ljudeh. Značilno zanjo je propadanje možganskih celic in izguba spomina, ki privedejo do tega, da taka oseba ni več sposobna skrbeti sama zase.
Neučinkovita zdravila
Zdravila samo blažijo simptome in zmanjšujejo napredovanje bolezni, na koncu pa so brez učinka. Bolniki umrejo od pljučnice ali kakšne druge bolezni, medtem ko mu odpovedujejo telesne funkcije.
Danes je devet zdravil za Alzheimerjevo boleznijo v tretji fazi kliničnih raziskav in nekaj od njih obeta, da bi lahko upočasnili ali zaustavili napredovanje bolezni.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.