Uradni pooblaščenci v Evropski uniji se tako pridružujejo Kanadi in Združenim državam. Z brezdimnimi cigaretami želijo preprečiti tisoče smrti in poškodb, povezanih s cigaretnimi ogorki vsako leto. Cigarete namreč zaradi majhnih lukenj v papirju, ki prepreči kroženje kisika, prenehajo goreti avtomatično, ko nekaj časa niso uporabljene.
Pooblaščenka potrošniške zveze Meglena Kuneva bo predlog podala še letos: "Podatki iz 14 držav kažejo, da več kot 2.000 smrti, na tisoče ranjenih in milijone evrov materialne škode zakrivi cigaretni ogenj. Pogovarjali smo se že s potrošnimi skupinami, tobačno industrijo in strokovnjaki za požarno varnost, dobili smo tudi podporo.“
Nekatera tobačna podjetja pa nasprotno menijo, da bodo kemične sestavine v cigaretih škodile kadilcem, poleg tega jim ne bo všeč njihov okus: "Podpiramo idejo o brezdimnih cigaretah, a jasno mora biti, da ta ukrep ne bo preprečil smrti, tudi kadilci morajo biti odgovornejši,“ je dejal Richard James, govornik za podjetje Phiip Morris.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.