Znanstveniki iz inštituta Karolinska v Stockholmu so zaščitne učinke alkohola zaznali, če so bolniki na teden zaužili količino alkohola, ki je bila ekvivalentna trem do desetim kozarcem piva ali vina.

Že nekatere prejšnje raziskave so pokazale pozitivne učinke alkohola, seveda, če so ga ljudje uživali v zmernih količinah, na bolezni srca, možganske kapi, nekatere oblike raka in na Alzheimerjevo bolezen.
Znanstveniki v raziskavi niso odkrili na kakšen način alkohol prepreči nastanek revmatoidnega artritisa. Domnevajo, da gre za sposobnost alkohola, da vzpodbudi imunski sistem in tako oslabi vnetne procese, ki so značilni za to bolezen.
Kaj je revmatoidni artritis?
Revmatoidni artritis je ena od najpogostejših revmatičnih bolezni, ki spada med vnetni revmatizem. Pri tej bolezni pride do sprememb v imunskih procesih, ko se v telesu ustvarjajo nekatere beljakovine, tako imenovana avtoprotitelesa, ki napadejo lastni organizem oziroma tkiva.
V primeru revmatoidnega artritisa napadejo predvsem notranjo sklepno ovojnico, kar povzroči vnetja posameznih sklepov.
Nekateri znanstveniki menijo, da so med povzročitelji tudi virusi, ki spremenijo imunski odziv pri tistih bolnikih, ki so k temu nagnjeni.
Gre za bolezen, ki je genetsko povezana, čeprav se ne deduje neposredno, ampak se iz roda v rod prenaša nagnjenost k tej bolezni. Bolezen tudi ni povezana z leti, saj za to boleznijo lahko zbolijo že otroci, čeprav se najpogosteje pojavi pri ljudeh starih med 30. in 50. letom.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.