SD se po Lukšičevih besedah zavzema za čim bolj kakovostno in strokovno upravljanje državnega premoženja, banke v državni lasti pa bi dokapitalizirali.
Lukšič: Poleg pokojninske nujna tudi davčna reforma
SD pozdravlja, da se je tudi SDS pridružil pobudi za spremembo ureditve referenduma v ustavi. "Postopek dobro teče in upamo, da nam vsem skupaj na tej točki uspe," je dejal Lukšič.
Prav tako SD veseli, da je SDS ocenil pokojninsko reformo kot prednostno nalogo, Lukšičevi stranki pa se poleg tega zdi nujna še davčna reforma, ki bo odpravila proračunski deficit in bo obremenila najbogatejše sloje. "Za SD so prioritete kakovostna kultura, javno zdravstvo, javno šolstvo in kakovostna javna uprava v celoti," je poudaril Lukšič.
SDS: Spet skušajo blokirati državo
V SDS pa so prepričani, da SD s tem početjem skuša blokirati državo, hkrati pa ravnajo v nasprotju s prioritetami, ki so si jih zadali. "Strašenje o razprodaji državnega premoženja je povsem brezpredmetno in brez realnih podlag," trdijo v največji koalicijski stranki.
Dodajajo, da zakon o državnem holdingu omogoča transparentno, pregledno in učinkovito upravljanje državnega premoženja, ustrezen nadzor in v okviru pristojnosti DZ. Zakon o slabih bankah pa bo po trditvah stranke omogočil očiščenje bančnih bilanc in ponovno kreditiranje gospodarstva.
"Zakon za krepitev stabilnosti bančnega sistema določa tudi kazensko in odškodninsko odgovornost za dajanje nezavarovanih kreditov na podlagi klientelističnih povezav in politično-bančnega 'pajdaštva'," so dodali. V SDS še menijo, da stališče SD, ki zagovarja dokapitalizacijo bank, predstavlja "atentat na denarnice davkoplačevalcev".
Na finančnem ministrstvu pa napovedi SD ne komentirajo, so pa napovedali, da bodo oba zakona po uveljavitvi začeli izvajati, saj zahteva sama po sebi ne zadrži izvajanja.
KOMENTARJI (610)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.