
Ameriška akademija za plastično in rekonstruktivno kirurgijo je z raziskavo ugotovila, da je vsak tretji estetski kirurg zabeležil povečanje prošenj za polepšanje obraza potem, ko so se pacienti začeli bolj zavedati, kako izgledajo, zaradi objavljanja fotografij na družbenih omrežjih.
"Družbene platforme kot so Instagram, Snapchat in iPhone aplikacija Selfie.im, ki vsebujejo izključno fotografije, so prisilile paciente, da se opazujejo pod mikroskopom in da so do svojega izgleda bolj kritični kot prej," je povedal predsednik akademije Edward Farrior.

"Te fotografije so dostikrat prvi vtis, ki ga mlade osebe o sebi ponujajo svojim bodočim prijateljem, osebam drugega spola ali morebitnim delodajalcem, zato se želijo predstaviti z najboljšim mogočim obrazom," je še dodal Farrior.
Eden od razlogov za povečanje zahtev za estetskimi posegi je tudi ustrahovanje na družbenih omrežjih. Kar 69 odstotkov otok in najstnikov, ki so bili žrtve ustrahovanja, se je kasneje odločilo za lepotne popravke, 31 odstotkov pa se jih je za to odločilo, da bi preprečili ustrahovanje.
Kar 58 odstotkov v raziskavi udeleženih kirurgov je zabeležilo povečanje števila operiranih oseb, ki so mlajše od 30 let, obenem pa se je spet potrdilo, da se za popravke odločajo večinoma ženske, saj so v lanskem letu v ZDA "zmagale" s kar 81-odstotnim deležem.
Za moške so najbolj vabljive injekcije botoksa, hialuronske kisline, presaditev las in operacije nosu, ženske pa se največ odločajo za pomlajevanje obraza in operacije nosu. Več kot 30 odstotkov kirurgov tudi opaža, da je v porastu število zakonskih parov, ki se skupaj odločajo za lepotne posege.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.