Jekaterina Vedenejeva je v Tokiu zasedla 16. mesto, kot pravi sama, pa se zelo veseli nove priložnosti za čim uspešnejše zastopanje barv Slovenije. Z zgledom želi navdihniti slovenske gimnastičarke in gimnastičarje, da se bodo še bolj zavzeto trudili in posegali po vidnih mednarodnih uvrstitvah.
Ruska ritmičarka, ki si je uvrstitev na olimpijske igre zagotovila lani avgusta na svetovnem prvenstvu v Valencii, v mnogoboju je zasedla deveto mesto, si je v Parizu zastavila cilj uvrstitev med prvih 10. V mnogoboju bo nastopila 8. avgusta.
Ritmično gimnastiko lahko preprosto razložimo kot izražanje skozi gibanje. Združuje elemente tradicionalnega plesa in športne gimnastike, pri čemer uporablja štiri naprave: trak, obroč, žogo in kije. Pomembno vlogo ima tudi glasba, ki se predvaja med nastopi. Ritmična gimnastika je samo ženska disciplina.
V posameznih disciplinah telovadke nastopijo štirikrat, vsak kos naprave pa uporabijo enkrat. Vsak nastop mora biti dolg od 75 do 90 sekund. Na skupinski tekmi ekipa petih telovadcev iz istega nacionalnega olimpijskega komiteja nastopi dvakrat. V prvi rutini morajo vsi telovadci uporabljati isto napravo, v drugi pa mešani izbor. Rutina je ovrednotena s kombinacijo ocene D (težavnost/vsebina vaje), ocene A (umetnost) in ocene E (izvedba).
V ritmični gimnastiki prevladujejo vzhodnoevropske države in Rusija. Slednja je na olimpijskih igrah osvojila 10 od 17 naslovov. Na zadnjih igrah v Tokiu je prišlo do menjave na vrhu; Bolgarija je tako v mnogoboju kot skupinskih vajah prehitela Rusijo, Izraelka Linoy Ashram pa je v mnogoboju presenetila glavno favoritinjo za zlato medaljo Dino Averino.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.