Moskva in New Delhi naj bi v okviru omenjenega sporazuma sodelovala pri izdelavi "bojnih letal pete generacije" in izdelovali vojaška transportna letala vrste iljušin Il-214. Rusija in Indija bosta poleg tega izdelovali še "sodobne podmornice", v Indiji naj bi izdelovali ruske lovce vrste suhoj Su-30 MKI, še pred koncem leta pa naj bi podpisali tudi pogodbo o prodaji ruskih letalonosilk. O finančnih podrobnostih dogovora se še ne ve veliko, sicer pa obe državi že sedaj povezujejo pogodbe o vojaškem sodelovanju v skupni vrednosti 10 milijard dolarjev.
Singh se je danes v Moskvi sestal tudi z vodjo ruske diplomacije Igorjem Ivanovom, s katerim naj bi oblikovala skupno stališče obeh držav glede ameriških načrtov o raketnem ščitu. Medtem ko Rusija kategorično nasprotuje omenjenim načrtom, ki po mnenju Moskve ogrožajo sporazum o protibalističnih raketah ABM iz leta 1972, pa se je vlada v New Delhiju izrekla za tesnejše stike z Washingtonom, zato naj bi tudi pokazala več zanimanja za protiraketni ščit. Rusija je že predlagala, da bi kot protiutež ameriškim zamislim namestila protiraketni sistem v Evropi, ki ne bi kršil določil iz sporazuma ABM, vendar pa ta predlog v evropskih državah ni naletel na velik odmev, saj menijo, da je še preveč nedorečen.
Medtem pa je duma, spodnji dom ruskega parlamenta, po večmesečnih razpravah in nesoglasjih dovolil uvoz jedrskih odpadkov iz tujine. Za ustrezno spremembo zakona o zaščiti okolja je v tretjem branju glasovalo 243 poslancev dume, medtem ko jih je 125 glasovalo proti. Spremembo zakona morata zdaj odobriti še zgornji dom parlamenta, svet federacij, in ruski predsednik Vladimir Putin. Predsednik sveta federacij Jegor Strojev je napovedal, da bodo vsebino zakona pred morebitno odobritvijo natančno proučili. Pojasnil je, da gre pri uvozu jedrskih odpadkov za resen problem. Negotovost glede nevarnosti in uporabe jedrskih odpadkov je sprožila burno razpravo v ruski javnosti. Ruski zakon o zaščiti okolja je doslej prepovedoval uvoz radioaktivnih snovi, razen odpadkov iz jedrskih elektrarn ruske izdelave. Novi zakon bo sicer še vedno prepovedoval trajno skladiščenje jedrskih odpadkov iz tujine, vendar pa bo dopuščal skladiščenje omenjenih snovi do predelave.
Ruski jedrski lobi skuša projekt predelave jedrskih odpadkov prikazati kot več milijard dolarjev vreden posel, medtem ko se nasprotniki jedrske energije bojijo, da bo Rusija v prihodnosti postala skladišče jedrskih odpadkov z vsega sveta in hkrati opozarjajo, da Rusija trenutno nima ustreznih obratov za predelavo jedrskih odpadkov tuje proizvodnje. Mnenja so, da bodo od zakona imele koristi zgolj razvite države, ki se bodo na poceni način znebile škodljivih odpadkov.
Po ocenah strokovnjakov so na svetu trenutno samo trije obrati za predelavo jedrskih odpadkov, in sicer v kraju Sellafield v Veliki Britaniji, v francoskem mestu La Hague in ruskem Majaku. Zaradi nestrokovnega skladiščenja nevarnega materiala je v obratu Majak v ruskem Čeljabinsku v preteklih desetletjih pogosto prihajalo do hudih nesreč.