Krkina zdravilišča so že leta med najbolj zasedenimi v Sloveniji. Tako se v zdravilišču Šmarješke Toplice lahko letos pohvalijo s povprečno 94-odstotno zasedenostjo, v Dolenjskih Toplicah s 87-odstotno zasedenostjo in v Strunjanu, katerega večinski lastnik so, z 89-odstotno zasedenostjo zmogljivosti. Letos so povečali tudi število nočitev na Otočcu, in to kar za 20 odstotkov.
Hotele Krke Zdravilišča so v zadnjih letih popolnoma obnovili, prav tako pa so posodobili tudi prostore zdraviliške zdravstvene službe. Tako so leta 1998 obnovili hotela Kristal v Dolenjskih Toplicah in Krka II v Šmarjeških Toplicah, lani aprila pa so odprli popolnoma prenovljeno zdravilišče Strunjan.
Tudi letos so nadaljevali posodobitev zmogljivosti. Tako so v Šmarjeških Toplicah uvedli vrsto novih programov, ki so jih poimenovali s skupnim imenom Vitarium. Sestavni del teh novih programov je prostor, ki so ga poimenovali Vitarij in v njem s pomočjo energije štirih temeljnih elementov: zraka , vode, zemlje in ognja poskrbijo za to, da koža prek dihal, kože in drugih čutil prejme nove zaloge energije. Vitarij sestavljajo tri popolnoma nove savne, dva masažna in hladilni bazen, solarij ter tropski vrt z vlažnim zrakom, obogaten z negativnimi ioniziranimi delci. Programe izvajajo medicinski strokovnjaki, gostje pa se morajo potruditi tudi sami, s predpisano telovadbo, do popolne sprostitve pa pripomorejo tudi aromaterapije.
V Zdravilišču Strunjan so konec maja končali zadnjo fazo prenovitvenih del zdraviliške ponudbe, s katero so zaokrožili svojo talasoterapevtsko ponudbo, ki je danes pomemben del sodobnega obmorskega zdravilišča. Vrednost naložbe je več kot 84 milijonov tolarjev. Ponosni so tudi na dejstvo, da Dolenjske Toplice postajajo vse bolj uveljavljeno središče za diagnostiko kostne gostote, na podlagi česar pripravljajo nove ginekološke programe s posebnim poudarkom na obdobju menopavze.