Nemška kanclerka Angela Merkel je ruskega predsednika Vladimirja Putina čakala 40 minut, na sestanek o Siriji z ameriškim državnim sekretarjem Johnom Kerryjem pa je zamujal kar tri ure.

Prejšnji teden ga je tudi sam papež Frančišek čakal 50 minut. Vatikanski uslužbenci so, čakajoč na Putina, trepetali na mrazu, ruski predsednik pa je v opravičilo dejal, da so ga zadržali protestniki pred hotelom, ki so opozarjali na kršenje človekovih pravic v Rusiji in izražali podporo članicam feministične umetniške skupine Pussy Riot.
Pred nedavnim je Putin pustil čakati pol ure južnokorejsko predsednico Park Geun Hje. Na poti k njej se je v Seulu ustavil na pogovoru pri ljubiteljih borilnih veščin. V Korea Timesu so njegovo zamudo komentirali z besedami: "Gospod Putin, naslednjič bodite točni!" Novinarji portala Slon.ru so jim odgovorili, da se jezijo brez razloga, saj samo polurna zamuda pomeni, da Putin zelo spoštuje južnokorejsko kolegico.
Nihče več ne pričakuje, da bo Putin točen. Na sprejem pri angleški kraljici Elizabeti II. je leta 2003 zamudil 14 minut, leta 2002 so ga starši otrok, ki so umrli v letalski nesreči, dve uri čakali na pokopališču. Leta 2012 je zamujal na sestanek z ukrajinskim predsednikom Viktorjem Janukovičem, vendar se je vseeno ustavil in pokramljal s prijateljem, ki ga je srečal po naključju. Na koncu je k Janukoviču prišel s štiriurno zamudo.
Po mnenju ruskega političnega komentatorja Dmitrija Abramova Putin z zamujanjem kaže, da je car v globalni politiki. Tudi Putinova nekdanja soproga Ljudmila je povedala, da ga je kot dekle morala vedno čakati pred zmenki. Celo Putin je izjavil, da mu je pred poukom vedno zmanjkalo časa, da bi se oblekel. "V šolo sem oddrvel kot metek, brez plašča," je dejal.
Ruski blogerji menijo, da se ne bo nikoli spremenil. Šalijo se, da bo zamudil celo na lastni pogreb.
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.