Za nadzor in vodenje združitve so poskrbeli v ruskem Centru za upravljanje poletov (CUP) v Koroljovu pri Moskvi. Ena od nalog "tankerja" bo tudi dvig orbite MVP na "delovno" višino od 410 do 460 kilometrov, je navedla ruska tiskovna agencija Interfaks.
Vesoljska plovila vrste progress M1 imajo za razliko od nekdanjih plovil progress M, ki so imela po štiri rezervoarje goriva za prečrpavanje na postajo, osem takšnih rezervoarjev. V MVP naj bi prečrpali 1559 kilogramov goriva. Prečrpavanje lahko sprožijo z Zemlje. Progressi M1 so edina vesoljska plovila s katerih lahko prečrpajo gorivo na MVP.
Na vesoljskem "tovornjaku" je tudi 615 kilogramov suhega tovora: filtri za ogljikov dioksid sistema Vozduh, rezervni deli za napravi Elektron za pridobivanje kisika iz vode, rezervni deli za vesoljsko stranišče v modulu Zvezda, dva računalnika IBM ThinkPad in druge električne naprave, pa tudi obleka, instrumenti, konzole, mnogo vijakov in matic, filtri in sistemi za čiščenje zraka, oprema za televizijo in zveze, sesalec za prah, oprema za vesoljske sprehode, grelec za pogrevanje hrane, osebne potrebščine za prvo posadko, ki bo prispela na postajo predvidoma v začetku novembra in rezervni deli za druge sisteme za omogočanje življenja na postaji, se je izvedelo v krogih dobro obveščenih strokovnjakov.
Ladje vrste progress M1 lahko ostanejo v vesolju do 180 dni. Ko končajo nalogo, jih usmerijo proti Zemlji, da vstopijo v ozračje in v njem zgorijo.