Sicer so odnosi med Slovenijo in Italijo po besedah predsednika Kučana dobri in iskreni in pri njih ni težav. Kučan je še spomnil, da je po 50 letih v zaključno fazo prešel tudi zakon o zaščiti slovenske manjšine v Italiji, ki po njegovih besedah potrjuje demokratični duh Italije.
Predsednik Kučan je poudaril, da se je proces reform, ki so nujno potrebne za vstop Slovenije v EU, v zadnjem letu znašel v slepi ulici. Ob tem je izrazil upanje, da bo liberalna demokracija, ki je na volitvah dobila relativno večino, sestavila vlado, ki bo sposobna prilagoditi slovenske standarde evropskim.
Na vprašanje o Haiderjevem pogojevanju slovenskega članstva v EU z ukinitvijo avnojskih sklepov je Kučan poudaril, da so sklepi del povojne zavezniške ureditve. Zavrnil je tudi očitke Dunaja, da zakon o denacionalizaciji uvaja načelo kolektivne krivde, in pojasnil, da lahko po zakonu pravico do povrnitve zaseženega premoženja uveljavljajo vsi nemško govoreči, ki med vojno niso kolaborirali z nacisti.
Večji del pogovora je bil namenjen razmeram na Balkanu. Predsednik Kučan je poudaril, da je mednarodna skupnost, ki je dolga leta čakala na padec Miloševićevega režima, končno začutila olajšanje, ob tem pa opozoril, da "smo šele na začetku konca". Po njegovih besedah je zdaj pravi trenutek za določitev načel, na podlagi katerih se bo nova srbska politika izkazala kot prava alternativa Miloševićevi.