Na univerzi v Tel Avivu so v študijo o hujšanju vključili 93 žensk, ki so imele prekomerno telesno težo. Ženske so jedle zdravo hrano, na dan pa so morale zaužiti 1400 kilokalorij. A med njimi je obstajala tudi bistvena razlika. Prva skupina žensk je 700 kilokalorij pojedla za zajtrk, 500 za kosilo in 200 za večerjo. Druga skupina žensk pa je za zajtrk pojedla 200, za kosilo 500 in za večerjo 700 kilokalorij.
Ob koncu študije se je pokazalo, da so ženske v obeh skupinah shujšale, vendar pa so ženske v prvi skupini izgubile več kilogramov. V skupini, ki je jedla obilen zajtrk, so ženske v povprečju shujšale za 8,7 kilograma. Pri obsegu pasu so v povprečju izgubile 8,4 centimetra. Ženske v skupini, ki je jedla obilno večerjo, pa so v povprečju shujšale za 3,6 kilograma, v pasu pa so izgubile 3,8 centimetra.

Profesorica Daniela Jakubowicz je povedala, da je skupina, ki je jedla obilen zajtrk, imela nižjo stopnjo grelina, hormona, ki povečuje občutek lakote. Tako so imele manjšo željo po prigrizkih. Prav tako so imele manj zdravstvenih težav. Ženske, ki so jedle obilno večerjo, so na primer imele večji odstotek maščobe v telesu, čeprav so shujšale.
"Če pravo hrano jemo ob napačnem času, to upočasni hujšanje in je lahko celo škodljivo za naše zdravje," je povedala profesorica Jakubowicz.
Ljudje bi svoje zdravje lahko izboljšali že tako, da pozno zvečer ne bi jedli prigrizkov. K epidemiji debelosti prispeva tudi razvada ljudi, da ob gledanju televizije ali uporabi računalnika vedno nekaj grizljajo. "To ne poveča le telesne teže, ampak poveča tudi tveganje za bolezni srca in ožilja," je povedala Jakubowiczeva.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.