Senjur ocenjuje, da se bo prihodnje leto inflacija gibala med sedem in osem odstotka, medtem ko naj bi Urad za makroekonomske analize in razvoj v jesenskem poročilu zapisal, da se bo povprečna inflacija prihodnje leto gibala med osem in 8,5 odstotka.
Povprečna letošnja inflacija naj bi po Senjurjevih besedah znašala 8,9 odstotka ob predpostavki, da bosta mesečni inflaciji novembra in decembra enaki kot sta bili novembra in decembra lani. Uresničitev napovedane povprečne inflacije za prihodnje leto pa je po njegovih besedah odvisna od aktivne vloge vlade in Banke Slovenija. "Če pustimo stvari takšne kot so, bo inflacija prihodnje leto res okoli 8,5-odstotna," je poudaril Senjur in dodal, da naj bi na rast inflacije vplival drugi val podražitev, ki bo posledica rasti stroškov. "Poznali naj bi se vplivi višjih cen prometa, storitev in stanovanj, k rasti inflacije naj bi pa prispevala tudi indeksacija," je na današnjem srečanju z novinarji ob izteku mandata povedal Senjur.
Problemi naj bi se po Senjurjevih besedah pojavili prihodnje leto in leta 2001, saj si je Slovenija ves čas prizadevala, da bi se inflacija leta 2002 spustila na evropsko raven, torej na okoli tri odstotke. Sicer pa Senjur poudarja, da mora biti napovedana inflacija realistična, saj se na podlagi napovedi pripravlja proračun. Za letošnji proračunski primanjkljaj pa Senjur meni, da je posledica predvsem narobe izračunanih prihodkov od davka na dodano vrednost.
Senjur še meni, da bi morali v Sloveniji poskrbeti za spremembo strukture investicij. "Poskrbeti bomo morali za učinkovitost investicij in ne le povečevanje obsega teh," je poudaril Senjur in dodal, da naj bi letos investicije dosegle že 29 odstotkov bruto domačega proizvoda, kar pa so po njegovih besedah že kritične razmere, saj to pomeni, da je učinkovitost slaba. Glede bencinskega modela pa meni, da je dober, saj prinaša avtomatizem pri določanju cen bencinov, kar je po njegovem mnenju koristno za celotno gospodarstvo.